В Ужгороді «Заповіт» Тараса Шевченка звучав угорською, а «Я мадяр» Шандора Петефі – українською


Літературний клуб "Сполучені словом" в УжНУ

В Ужгородському національному університеті з’явився новий літературний клуб під назвою «Сполучені словом», котрий радо приймає до своїх лав поціновувачів прози та поезії.

Минулого місяця студенти УжНУ долучитися до святкування Всесвітнього дня читання вголос. Тоді ж домовилися зустрітися у квітні на тому ж місці, з тією ж метою – поділитися присутніми рядками улюблених авторів. Обіцянки своєї дотрималися – 6 квітня завітали до читального залу бібліотеки гуртожитку №4, де за чашкою чаю та печивом зачитували уривки з творів, близьких за духом, – повідомила Антоніна Чундак на сайті Медіацентру УжНУ.

Чергова зустріч відбулася з ініціативи бібліотекаря Елли Кочан, яка знайомил присутніх з Віктором Гюго-поетом. В організації заходу допомагала студентка 4-го курсу відділення журналістики Марія Туряниця.

Серед гостей – студенти філологічного, інженерно-технічного та факультету іноземної філології. З-поміж них як любителі художньої літератури, так і юні автори-поети. Зустріч претендувала бути названою навіть інтернаціональною, адже зачитували не тільки українською, а й російською, англійською, угорською… До прикладу, студент факультету іноземної філології Віталій Бакша продекламував «Заповіт» Тараса Шевченка угорською, а «Я мадяр» Шандора Петефі – українською.

У затишній атмосфері розмовляли про класичну та сучасну літературу, розповідали про власний досвід написання творів та багато чого іншого. До наступної зустрічі, що вже за традицією відбудеться першої середи місяця, домовилися підготувати твори англійських авторів – читатимуть їх мовою оригіналу чи в перекладі. Оскільки цей рік було офіційно проголошено роком англійської мови, члени літературного клубу вирішили підтримати таку ініціативу.

Антоніна Чундак

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти та викладачі УжНУ побували на Франковій землі
Наступний У Мукачівському університеті відбудуться "Дні гостинності"