В УжНУ обговорили стратегічне бачення розвитку України


Орест Друль, Вікторія Бриндза та Євген Глібовицький в УжНУ

Днями до Ужгородського національного університету завітали представники Несторівської групи, аби поділитися своїм баченням розвитку України. Представляли групові напрацювання політолог, засновник експертної компанії pro.mova Євген Глібовицький; політолог, головний редактор видання «Збруч» Орест Друль та соціолог, фахівець із досліджень цінностей Вікторія Бриндза. Захід відбувся у залі Вченої ради УжНУ.

Несторівська група є позапартійним та позабізнесовим міждисциплінарним об’єднанням, що переймається розробкою стратегічного бачення розвитку країни, функціонуючи на волонтерських засадах. До неї входять представники різних професій (політологи, соціологи, економісти, історики, правозахисники тощо), які мають спільну мету – працювати заради гідного майбутнього нашої держави, повідомили в Медіацентрі УжНУ.

Євген Глібовицький свій виступ розпочав такими словами: «Ми не будемо казати, що маємо робити. Ми не будемо пропонувати точних рецептів, бо їх не маємо. Ми не будемо давати відповідей на запитання, де буде країна через рік, два чи п’ять. Все, що маємо, – це ескіз, певна замальовка, якою хочемо поділитися».

Плодом трирічної роботи Несторівської групи став документ під назвою «Договір гідності заради сталого розвитку». Пан Євген назвав його рамкою, в якій може бути майбутнє держави, що сподобається українцям. Який конкретно малюнок буде в цій рамці – інша річ: ніхто нині не може відповісти точно.

У самому документі сказано, що він є «візією модернізації країни, що базується на таких поняттях, як сталий розвиток, відкритий доступ і нова ціннісна основа. Разом ці елементи обрамлюють новий суспільний договір».

Вікторія Бриндза представила широкому загалу результат світового дослідження цінностей у вигляді карти. Що цікаво, на ній цінності корелюють з рівнем добробуту.

З огляду на тематику та проблематику висвітлюваних питань, в аудиторії виникло чимало запитань, що їх активно обговорювали в ході зустрічі. Представники Несторівської групи сприйняли таке жваве обговорення позитивно, бо для них є важливою як конструктивна критика їхніх напрацювань, так і схвалення їх громадою.

Катерина Хижняк

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У мукачівських профтехучилищах знову росте заборгованість із зарплат і стипендій
Наступний Ужгородська класична гімназія має одразу трьох переможців всеукраїнських олімпіад