В УжНУ презентували роман “Іловайськ”


Під час презентації роману "Іловайськ" Євгена Положія

20 квітня до студентів Ужгородського національного університету завітав з презентацією своєї останньої книги сумський журналіст, письменник та головний редактор суспільно-політичного часопису «Панорама» Євген Положій. Його «Іловайськ» – роман у новелах, написаний на основі реальних історій, які розповіли автору учасники війни, що прикрита назвою АТО, повідомляє Медіацентр УжНУ.

Організаторами зустрічі письменника з молодим поколінням виступили декан факультету іноземної філології, член Національної спілки письменників Михайло Рошко, та декан філологічного факультету Галина Шумицька. Вони познайомили присутніх з гостем та подякували йому за візит.

Євген Положій розпочав презентацію нового роману з представлення  себе самого. Розповів, зокрема, як заснував видання «Панорама», як подорожував країнами Сходу і як це відбилося на його творчості. Його стаж роботи в журналістиці – понад 20 років, спеціалізується на розслідуваннях. Попри вподобання, визнає, що цей жанр є складним, часом неприємним. Але саме досвід у сфері журналістських розслідувань допоміг у створенні роману «Іловайськ».

Розповідає, що якось спробував підрахувати кількість загиблих українських бійців у т.зв. АТО. Дані різних джерел не збігалися, а бажання дізнатися правду наштовхнуло на пошуки. Євген провів близько 70 інтерв’ю, мав майже 100 зустрічей з тими, хто так чи інакше брав участь у подіях на сході України. Довго думав, як подати зібраний матеріал загалу. Врешті, спинив свій вибір на написанні роману в новелах. За словами автора, всі події книги мають реальну основу, художній домисел хіба що у внутрішніх діалогах чи дрібних сюжетних деталях.

У романі «Іловайськ» три головні герої – троє різних людей, які потрапляють у зону АТО, і в певний період життя задумуються над його сенсом. Письменник не намагався дати відповідь на питання, хто винен у початку бойових дій на Донбасі, хто наступає і без роздумів оточує та знищує вояків. Бо це очевидно.

Першою читала й оцінювала роман дружина автора, яка також має значний досвід роботи в медіа. Коли ознайомлювалася з чернеткою книги, чимало фрагментів кваліфікувала як журналістське письмо, а не текст художньої літератури, – доводилося редагувати. Майже тоді ж, як було видано твір, у Євгена народився третій син… Мав подвійну радість.

Після зустрічі охочі могли придбати новий роман письменника. Із собою автор привіз і раніше видані твори, серед яких книги «Риб’ячі діти», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Дядечко на ім’я Бог» і «Мері та її аеропорт». Про них мимохідь згадував протягом презентації.

P. S. І все-таки книга Євгена Положія не про війну – вона про любов. Між чоловіком, який воює, і дружиною, що хвилюється і чекає на нього вдома; між батьком, що загинув, і сином, який залишився без тата і шле листа Святому Миколаю, щоб той замість батька здійснив його мрію… Це роман про любов українця до отчої землі, яку захищає на полі крові.

Антоніна Чундак

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Двоє закарпатських учнів виграли міжнародний грант
Наступний Мукачівську міськраду через суд примусили фінансувати профтехосвіту