Вартість навчання на спеціальностях «Журналістика» і «Реклама та зв’язки з громадськістю» в УжНУ – серед найнижчих в Україні


Упродовж 22 років в Ужгородському національному університеті готують журналістів, а 4-й рік поспіль – ще й рекламістів та піарників. За цей час відділення журналістики УжНУ довело свою конкурентоспроможність і стало центром підготовки кількох сотень фахівців, які нині формують медійне середовище Закарпаття та й інших регіонів, зокрема столиці.

Попри суттєве зростання вартості освітніх послуг в Україні, УжНУ залишається одним із авторитетних центрів підготовки фахівців, де навчання на багатьох спеціальностях коштує дешевше, ніж у більшості вишів. Не винятком є і відділення журналістики. Так, вартість року навчання на освітньо-кваліфікаційному рівні «бакалавр» за спеціальностями «журналістика», «реклама та зв’язки з громадськістю» становить 12 тис. грн для денної форми навчання, і 8,5 тис. грн – для заочної.

Практичне заняття студентів-журналістів в УжНУ
Практичне заняття студентів-журналістів в УжНУ

Для порівняння, вартість навчання на освітній програмі «бакалавр» на журналістських, рекламних, PR-спеціальностях у КНУ ім. Т. Шевченка минулоріч коливалася від 45 тис. грн для денної форми навчання і від 30 тисяч грн – для заочної. У ЛНУ ім. І. Франка вартість за рік навчання на журналістиці доведеться заплатити від 14 тис. грн на денній формі і від 10 тис. грн – на заочній. У СумДУ вартість освітніх послуг – 16 тис. грн на денній формі навчання; у ДНУ ім. О. Гончара – 15 тис. грн; у ЧНУ ім. Ю. Федьковича – від 14 тис. грн.

Рекламники-піарники презентують власні проекти
Рекламники-піарники в УжНУ презентують власні проекти

Навчання у магістратурі з журналістики в УжНУ триває 1 р. 4 міс. і коштує 14 тис. грн для денної форми навчання й 11 тис. грн – для заочної. В КНУ ім. Т. Шевченка рік навчання на магістратурі коштує від 50 тис. грн для денної форми навчання і від 35 тис. – для заочної. На факультеті журналістики ЛНУ ім. І. Франка вартість навчання в магістратурі становить понад 18 тис. грн – для денної форми навчання і понад 13 тисяч для заочної. А в У ЧНУ ім. Ю. Федьковича – 18 тис. на денній формі навчання і 16 тис. – на заочній. У ДНУ ім. О. Гончара за рік навчання в магістратурі на журналістиці доведеться заплатити 16 тис. грн.

Андрій Куликов проводить тренінг на відділенні журналістики УжНУ
Андрій Куликов проводить тренінг на відділенні журналістики УжНУ

Для підготовки до фахового вступного випробування, яке відбудеться в УжНУ 5 липня, викладачі кафедри журналістики підготували навчально-методичний посібник «Магістратура з журналістики», доступний у бібліотеці УжНУ. З навчальними програмами, дисциплінами, які читають на бакалавраті й магістратурі в УжНУ можна ознайомитися на офіційному сайті вишу. До речі, за підсумками дослідження якості журналістської освіти в Україні, здійсненими ГО «Детектор медіа», кафедра журналістики УжНУ посідає 7–8-у позицію за бакалаврською програмою і 8–9-у – за магістерською з-поміж 39 журналістських факультетів/відділень/шкіл в Україні. Згідно з проєктом DESTIN, який нині реалізує кафедра, найближчим часом відбудеться оновлення навчальних програм, їхня модернізація відповідно до європейських стандартів, будуть введені нові дисципліни, ще більше наближені до медіапрактики.

Якщо вступник здобув ОКР «бакалавр» не за спеціальністю «журналістика», то він може вступати на магістратуру з журналістики. Для цього потрібно скласти, крім основних, додаткові фахові випробування. Вони тривали 13 до 31 травня, тобто до закінчення реєстрації на тестування. Але Міністерство освіти і науки дозволяє проводити додаткові фахові випробування до 26 липня, якщо вступник вирішить піти на неспоріднену спеціальність вже після того, як пройде тестування.

Студенти відділення журналістики УжНУ неодноразово стають переможцями всеукраїнських фахових олімпіад
Студенти відділення журналістики УжНУ неодноразово ставали переможцями всеукраїнських фахових олімпіад

Відділення журналістики УжНУ має хорошу матеріально-технічну базу, де студенти практикуються – закріплюють знання і здобувають навички. Із січня 1999 р. при відділенні працює редакція студентської газети «Погляд». У 2005 році кафедра журналістики стала учасником Проєкту Європейського союзу/TACIS ВВС «Розвиток медіанавичок – Україна», завдяки якому було дообладнано телерадіоцентр УжНУ. У 2006 році на відділенні запрацював прес-клуб молодого журналіста «Медіа перспективи» і була заснована громадська організація «Медіа перспективи». Хроніку життя медійного підрозділу висвітлює сайт відділення журналістики, а всього університету – інтернет-видання «Медіацентр УжНУ». Обидва ресурси створені працівниками кафедри журналістики та є майданчиками для розвитку професійних навичок студентами відділення журналістики.

Загалом упродовж 22 років викладачі кафедри реалізували 5 міжнародних проєктів, стажувалися у США, Швеції, Великобританії. Сьогодні на етапі завершення проєкт «Сприяння етнічній толерантності в Закарпатті шляхом запуску мультимедійної платформи», у межах якого створена медіаплатформа «Media Vista». Також кафедра представляє УжНУ в масштабному проєкті з модернізації журналістської освіти в Україні – «DESTIN. Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» за програмою Європейського Cоюзу Erasmus+ КА 2.

Добрий науково-практичний рівень студентів відділення журналістики Ужгородського національного університету, а отже, і належну їх підготовку доводять результати участі студентів-журналістів УжНУ в загальноукраїнських олімпіадах, конференціях, творчих конкурсах та фестивалях.

Більше інформації про умови прийому до УжНУ у 2019 р. – на офіційному сайті у розділі «Абітурієнт».

Шукайте нас у соцмережі Facebook: «Відділення журналістики УжНУ»«Газета УжНУ «ПОГЛЯД»»«Медіацентр УжНУ».

Наталія Толочко
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатські педагоги взяли участь у всеукраїнському вебінарі працівників ПТНЗ
Наступний Керівництво УжНУ висловило здивування діями Ужгородської міськради