Сьогодні в Ужгородському торговельно-економічному коледжі Київського національного торговельно-економічного університету  відзначали  День української писемності та мови. Викладачі і студенти  писали радіодиктант національної єдності. Чомусь усі були дуже схвильовані. На обличчях була помітна надмірна зосередженість. Після написання диктанту студенти і викладачі привітали один одного оплесками.

Приємно відзначити, що студенти ділилися враженнями від сьогоднішньої події.

Ось, зокрема, Мартіна Яремин, студентка ІІ курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування», зазначила, що її переповнили почуття хвилювання, ніби на іспиті. Але, вона зауважила:

«Кожна людина має вчити свою рідну мову, розвивати її, не забувати». І, як приклад, процитувала слова Т.Шевченка: « Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».

А Данієла Коман, студентка ІІ курсу спеціальності «Готельно-туристичне обслуговування», зауважила:

«Оскільки ми живемо  в Україні, то повинні досконало знати свою мову, бо невміння грамотно спілкуватися рідною мовою – ганьба для всієї нації. Нема сумніву в доцільності написання диктанту, так як завдяки таким акціям ми можемо удосконалити свої знання з мови»

А ось Юлія Кочан, студентка ІІ курсу  спеціальності «Туристичне обслуговування», відзначила, що свою мову потрібно вивчати для того, щоб грамотно висловлюватися, вільно спілкуватися та грамотно оформляти різні тексти.

Диктант національної єдності в Ужгородському торговельно-економічному коледжі КНТЕУ
Диктант національної єдності в Ужгородському торговельно-економічному коледжі КНТЕУ

Свої думки висловила також студентка ІІ курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування» Аміна Макула. Вона зазначила, що знання мови має прийти до нас з молоком матері. І якщо ми ми не будемо вільно  володіти мовою та не будемо грамотними, то не зможемо викликати повагу до себе інших.

Студенти УТЕК КНТЕУ під час диктанту
Студенти УТЕК КНТЕУ під час диктанту

Від себе зауважу: дуже приємно, що у нас зростає така гідна зміна – справжні патріоти України. Зі святом.

Ярослава Барзул,
викладач УТЕК КНТЕУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній До Дня української писемності та мови філфак УжНУ писав диктант із твору Василя Вароді
Наступний Для студентів Закарпатської академії мистецтв майстер-клас провела лекторка з Бразилії (фото)