Закарпатські депутати звернулися до МОН із проханням про можливість складання іспитів мовами нацменшин


Ілдіка Орос, ректорка Закарпатського угорського інституту

Про це заявила ректорка Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ Ілдика Орос на ХХVІІ обласних зборах Товариства угорської культури Закарпаття.

Ілдика Орос під час свого виступу наголосила на трьох найважливіших напрямах, які наразі актуальні для угорців у сфері освіти: демографічній ситуації, рівні викладання та становищі національної меншини в суспільстві.

«Найбільше, що мене турбує, – це ситуація в деяких селах області, де в школах немає викладання угорською мовою, хоча могло би бути, це залежить тільки від бажання батьків. Зверну увагу ще на одну проблему – постійне поповнення угорськомовних класів ромськими дітьми, які значно знижують загальний рівень досягнень учнів, гальмують культурний розвиток. Але влада відгородилася від цієї проблеми або сприймає її як соціальну, не розглядаючи освітні та виховні моменти».

Особливо важливим питанням президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ вважає отримання можливості складати ЗНО угорською мовою. Ілдика Орос підкреслила:

«На жаль, угорська мова та література не можуть бути обраним предметом для вступних іспитів, на відміну від російської. Тож випускників ставлять не в рівні умови з україномовними учнями».

Вона також розповіла про плюси і мінуси освітньої реформи, яка впроваджується з наступного року, для угорськомовного населення. Наприкінці промови Ілдика Орос підкреслила, що депутати обласної ради направили в Міністерство освіти і науки України звернення про можливість складання іспитів мовою національних меншин з огляду на обраний європейський курс. На підставі цього було започатковано оформлення звернення з освітнього питання від членів ТУКЗ – КМКС, яке надалі підкріплюватиметься підписами представників національної меншини.

Джерело: karpatskijobjektiv.com

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студентська наука: історики УжНУ видали черговий науковий збірник
Наступний Телевізійні новини УжНУ (відео)