Закарпатські педагоги обмінювалися досвідом роботи в експериментальних класах Нової української школи


Учні - заняття за принципами Нової українська школи

Педагоги Закарпаття, які викладають в експериментальних класах, що є учасниками проекту з реалізації Концепції „Нова українська школа”, продовжують ділитися досвідом роботи.

16 травня 2018 року в Ужгородській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 8 Ужгородської міської ради Закарпатської області відбувся обласний інструктивно-методичний семінар „Всеукраїнський експеримент пілотного проекту щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти”. Його учасниками стали вчителі початкових класів, заступники директорів з навчально-виховної роботи експериментальних закладів загальної середньої освіти та методисти районних (міських) відділів (управлінь) освіти Закарпатської області.

Відкрила семінар Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, яка окреслила сучасні тенденції у впровадженні Нової української школи в Закарпатській області та акцентувала увагу на важливості завдань, що стоять перед кожним педагогом на шляху реалізації реформи в освітній галузі.

Досвідом роботи з присутніми поділилися учителі початкових класів Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 Валентина Мацак (1-А клас) та Євгенія Захаркевич (1-Д клас). Вони, зокрема, презентували уроки за модельною програмою тижня „Веселка”.

Під час семінару
Під час семінару

Наставники разом зі своїми першокласниками в рамках уроків продемонстрували, як вони проводять дослідження, організовують групову роботу, впроваджують інтегрований підхід. Учні працювали над дослідницькими та проблемними запитаннями „Як з’являється веселка?”, „Чому веселка різнокольорова?”, „Як зробити веселку на шкільному подвір’ї?”, спостерігали під час дослідів за явищами утворення веселки, отримали уявлення про світло і колір, створили просту модель веселки. Діти активно висловлювали свою думку, продовжували вчитися слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками.

Підбиття підсумків відбулося за круглим столом, де також обговорено перші досягнення та перспективи впровадження Концепції розвитку початкової освіти в Закарпатській області. Педагоги ознайомилися з демоверсіями підручників для учнів 1 класу, за якими розпочнеться навчання з 1 вересня 2018 року. Учасники семінару оглянули створене у закладі відповідно до вимог, передбачених для реалізації Концепції „Нова українська школа”, освітнє середовище експериментальних класів.

У ході конструктивної розмови було також підбито підсумки і перших двох навчальних сесій з підготовки педагогів, які викладатимуть у 1 класі Нової української школи, вироблено стратегію проведення ІІІ навчальної сесії, що розпочнеться з 28 травня, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти відділення журналістики УжНУ публічно захищали свої радіопроекти
Наступний У рамках «Книги-фесту-2018» презентували спецвипуск журналу «Екзиль» про філфак УжНУ