Закарпатські школярі на форумі за участі Володимира й Олени Зеленських (фото)


Нещодавно у Києві відбувався Всеукраїнський форум, приурочений 30-річчю прийняття Конвенції ООН про права дитини. Організувала його проведення громадська організація ,,Національна дитяча рада” при Уповноваженому Президента України з прав дитини. Форум, учасниками якого стали понад 60 представників з усіх регіонів України – лідери учнівського самоврядування й випускники інтернатних закладів, пройшов під гаслом ,,Україна зростає разом зі мною”. Закарпатську область представляли Віталій Рущак, лідер, та Марія Рущак, координатор обласного учнівського самоврядування ,,Нове покоління”.

20 листопада, у всесвітній День спільних дій в інтересах дітей, Всеукраїнський форум Національної дитячої ради відвідали Президент України Володимир Зеленський та його дружина Олена Зеленська.

Президент України закликав дітей і молодь брати участь у політичному житті країни, звернувся до учасників Форуму, зазначивши: ,,Хочеться жити й працювати заради вас. Я на вас дивлюсь і розумію: ось вона – наша справжня Україна, така молода, енергійна, як ви, дуже красива, нова і амбітна. І це дуже круто. Тому що Україна – справді інноваційна, європейська, демократична”.

Володимир Зеленський висловив стурбованість через те, що сьогодні молодь з різних причин їде за кордон, і зазначив, що завдання української влади – створити такі умови, щоб молоді люди хотіли залишатися на батьківщині.

У ході змістовної комунікації між Президентом України та молоддю було обговорено ще багато важливих для розвитку молодіжного руху в Україні та створення умов для реалізації інтелектуального і творчого потенціалу української молоді питань.

Крім того, у неформальному спілкуванні Володимир Зеленський з власного досвіду розповів дітям, як важливо вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися та займатися спортом. ,,У моєму житті сьогодні перший урок – це спорт. Зранку я завжди займаюся спортом. Якщо ти починаєш зі спорту – у тебе потім інший день, у тебе дуже багато енергії, ти хочеш навчатися, ти хочеш працювати”, – резюмував він.

Під час Всеукраїнського форуму Національної дитячої ради дружина Президента України Олена Зеленська обговорила з лідерами шкільного самоврядування якість харчування у закладах освіти. Представники Національної дитячої ради підтримали ініціативу зробити їжу у шкільних їдальнях корисною і смачною, а також поділилися з нею своїми споживчими пропозиціями.

,,Завдяки нашій розмові у мене виникла ідея запустити онлайн-анкетування для школярів та їхніх батьків, яке допомогло б отримати повну картину та зробити реформу шкільного харчування максимально ефективною.

Сьогоднішнє спілкування було вкрай важливим. Адже наша ініціатива насамперед задля дітей і збереження їхнього здоров’я змалку. Тому головне для мене було почути вас. Ідеї та думки, які пролунали, обов’язково будуть враховані. Такі зустрічі планую проводити й надалі, щоб безпосередньо дізнаватися вашу реакцію на нашу роботу”, – зазначила Олена Зеленська.

У рамках Форуму, в день 30-річчя Конвенції ООН про права дитини, представники Ради взяли участь у засіданні Кабінету Міністрів України, під час якого звернулися до народних депутатів зі словами: ,,Ми хочемо бути успішними громадянами. Ми хочемо бути готові до реального життя. Ми прагнемо рухатися вперед, а не вивчати те, що було 100 років тому. Ми хочемо, щоб, сидячи сьогодні за шкільною партою, ми не думали, як нам виїхати за кордон і шукати там кращого життя, а могли стати корисними для своєї країни”.

Для дітей на Форумі було організовано різноманітні заняття, які провели професійні ментори Ірина Тимошенко-Петрова (ментор кар’єрного та особистісного розвитку), Яна Борт (бізнес-тренер, ментор, НЛП-практик, нейро-коуч), Марина Кавецька (співзасновниця рекламної агенції), Кирил Невдоха (представник Національної дитячої ради), Майкл Кронін (головний представник Міжнародної федерації соціальних працівників при ООН в Нью-Йорку, США), Тарас Тополя (музикант, гурт ,,Антитіла”), а також Соколовська Юлія та Любомира Мандзій (Міністерство освіти і науки України).

Під час Форуму учасники отримали неабиякі знання та досвід, які разом зі значним емоційним піднесенням слугуватимуть подальшій роботі та передачі важливого меседжу у своїх закладах. Важливим також став обмін досвідом активних лідерів з дітьми з інвалідністю, дітьми, які виховувалися в дитячих будинках, інтернатах та дітей, які пережили війну.

Всеукраїнський форум Національної дитячої ради ,,Україна зростає разом зі мною” зібрав дітей із різних сфер інтелектуальної, творчої та громадської діяльності, тих, хто пише книжки, моделює одяг, конструює роботів, співпрацює з міністерствами, протидіє булінгу, активний у спорті або має інвалідність, тих, які намагаються змінити ситуацію у своїх закладах освіти на краще. Вони діляться своїми досягненнями, розповідають про свої потреби і надають пропозиції щодо спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного і творчого потенціалу Українського народу, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Мукачеві провели змагання WorldSkills Ukraine-2019 (фото)
Наступний Викладачі УжНУ видали книгу про етнотолерантність у закарпатських медіа