Заступник міністра освіти і науки зустрівся з керівниками закладів фахової передвищої освіти Закарпаття


Єгор Стадний
Єгор Стадний

24 березня з робочим візитом у Закарпатській області перебував заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

У зустрічі взяли участь в.о. голови обласної державної адміністрації О. Гетманенко, заступник голови обласної державної адміністрації О. Травіна, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Г. Сопкова, директор департаменту культури облдержадміністрації О. Бабунич, керівники закладів фахової передвищої освіти області.

Заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний звернув увагу присутніх на основних аспектах імплементації Закону України „Про фахову передвищу освіту”, шляхи подальшого функціонування закладів фахової передвищої освіти, що є структурними підрозділами закладів вищої освіти, передачу у 2021 році фінансування закладів фахової передвищої освіти на місцевий рівень.

У ході роботи порушено питання передачі майна закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти з державної у комунальну власність.
Також Єгор Стадний наголосив на необхідності підвищення якості підготовки кадрів у закладах фахової передвищої освіти та відповідності потребам ринку праці, позаяк заклади вищої освіти вже сьогодні відчули зміни у фінансуванні із урахуванням результатів діяльності.

Йшлося і про прийняття Закону про професійну освіту, який має об’єднати в єдину систему заклади фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. Однак передбачені зміни потребують уже нині посилити профорієнтаційну роботу, з тим, щоб збільшити до 45 відсотків кількість випускників закладів загальної середньої освіти, які б обрали навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Адже професійна освіта має переваги: упродовж останніх років оновлено матеріально-технічну базу з окремих професій та створено сучасні навчально-практичні центри; у таких закладах учні мають можливість оволодіти знаннями, уміннями і навичками підчас виробничого навчання та виробничої практики за певною робітничою професією і працевлаштуватися після завершення навчання.

Директор департаменту освіти і науки Г.Сопкова наголосила, що відповідно до доручення Прем’єр-міністра України до листа Президента України від 05.12.2019 № 01-01/1018, протоколу № 8 планового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 13.12.2019 у Закарпатській області проводилися позапланові перевірки Управлінням ДСНС України в Закарпатській області закладів з масовим перебуванням людей, в тому числі закладів освіти.

У зв’язку з цим є потреба у коштах з метою належного забезпечення дотримання пожежної безпеки у закладах фахової передвищої освіти. Крім того, Ганна Сопкова у ході зустрічі наголосила на необхідності виділення додаткового ресурсу для фінансування закладів фахової передвищої освіти з обласного бюджету, а також бачення з цього приводу Міністерства освіти і науки України  шляхів вирішення зазначеного.

Серед іншого керівники закладів фахової передвищої освіти порушили  питання, що виникають під час ліцензування освітньої діяльності, йшлося про акредитацію, фінансування приватних закладів фахової перевищої освіти щодо здобуття повної загальної середньої освіти.

У продовження теми відбулася зустріч заступника міністра освіти і науки Єгора Стадного із студентами та викладачами Державного вищого навчального закладу „Ужгородський національний університет”, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Попередній Юні екологи із Закарпаття перемогли у Всеукраїнському конкурсі проєктів з енергозбереження
Наступний На Закарпатті визначають найкращих учителів (фото)