Рейтинг публікації:
Голосів: 1

Ужгородський університет пропонує чимало можливостей не тільки для студентів із Закарпаття, а й для представників інших регіонів України. Різноманіття спеціальностей дає молоді широке поле для прояву своїх здібностей та реалізації амбіцій.

Денис Кравець – магістрант кафедри журналістики філологічного факультету. Вже півроку хлопець докладає зусиль для поліпшення медійних навичок та досягнення нових вершин в Ужгороді. Родом Денис зі Східної України, де присвятив декілька років життя будівництву та архітектурі й певний час працював саме в цій сфері. Проте журналістика цікавила хлопця з юних років – ще до вступу у виш працював у регіональній газеті.

Денис Кравець
Денис Кравець

«Я багато чув про Ужгородський університет, безпосередньо про те, що він вирізняється якістю освіти, випускає кваліфікованих фахівців. А ще мені трохи захотілося змінити оточення, поліпшити знання української мови. Стосовно обрання спеціальності не виникало жодних сумнівів – відчував, що журналістика – це моє, вона вписується в стиль мого життя, сама будучи стилем. Усім, хто приходить до нас у газету на роботу або практикуватися, я завжди кажу: вони мають зробити цю професію частиною свого життя. Якщо ж думати, що відпрацюєш певні години і все – вільний, то в такому разі можна реалізувати себе, наприклад, у прес-службі. Адже журналістика – це коли вас підіймають о 2-й ночі, коли можете сидіти в засідці 8 годин. До речі, у нас є досить цікавий проект «Журналіст міняє професію», тобто ми день працюємо за різними фахами і розповідаємо людям про особливості того, з чим вони стикаються щодня. Журналістику потрібно любити, цілковито віддавати себе справі і ділитися досвідом», – ділиться з Медіацентром Денис після однієї з пар, на яких він нині – у ролі викладача.

Денис Кравець проходив викладацьку практику, маючи пари з «Основ журналістики» у першокурсників відповідної спеціалізації. Лекції, зізнаються студенти, виявилися дуже інформативними, оскільки практичний досвід для ілюстрації теоретичного матеріалу важить багато. Для обговорення обрали одну з найскладніших тем, аби надалі в молодих медійників не виникало труднощів з розрізненням жанрів журналістики. Для закріплення знань провели практичне заняття, на якому кожен студент мав можливість проявити себе. Магістрант ґрунтовно підготувався до практичної частини: студенти поділилися на групи і, одержавши примірник газети «Событие сегодня» (у якій, до речі, працює Денис), працювали над аналізом матеріалів.

Журналісти-першокурсники в УжНУ
Журналісти-першокурсники в УжНУ

Завідувач кафедри журналістики, професор Юрій Бідзіля є наставником магістранта і присутній на заняттях, які проводить Денис, оцінюючи якість викладання, реакцію та сприйняття першокурсниками.

Юрій Бідзіля
Юрій Бідзіля

«З Денисом ми випадково зустрілися на засіданні спецради з журналістики в Дніпрі, оскільки він теж журналіст. Я й обмовився про нашу магістратуру, де можна поліпшити свої навички. Тоді ми трохи пожартували і далі про цю ситуацію не згадували. Аж ось улітку Денис Кравець подав заяву на вступ до магістратури на журналістику, пройшов у нас співбесіду,  приніс результати іспиту з англійської мови, який склав у Дніпрі, до речі, набравши досить високі бали. Тож нині він наш магістрант.

У рамках курсу «Методика викладання у вищій школі» обрав для практики предмети «Основи журналістики» та «Історія журналістики». До речі, один із небагатьох виявив ініціативу провести заняття з «Основ журналістики». Відвідавши лекції, можу сказати, що в цілому Денис упорався: хронометраж дотримав, питання докладно розглянув. Звичайно, є моменти, над якими потрібно працювати, адже важко за 90 хвилин викласти весь важливий матеріал, та ще й так, аби студенти зрозуміли. Практичні заняття для нього є легшими, оскільки тут він використовує свій журналістський досвід», – зауважив Юрій Михайлович.

Що ж, на кафедрі журналістики завжди раді новим перспективним обличчям, які готові працювати, вдосконалюючи свої вміння та навички.

Вікторія Кенідра
Медіацентр УжНУ

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Переможницею конкурсу "Кращий студент Закарпаття 2018" стала студентка УжНУ
Наступний За що пропонують звільнити директора ужгородської школи