Айтішники УжНУ поспілкувалися з київським фахівцем про моделі й алгоритми в економіці


Петро Стецюк та Сергій Доценко у Воєводині
Петро Стецюк та Сергій Доценко у Воєводині

У п’ятницю, 5 жовтня, студенти факультету інформаційних технологій та школярі Ужгорода уже вдруге мали змогу послухати лекцію доцента Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Сергія Доценка. Цього разу гість говорив про моделі й алгоритми, за які було присуджено Нобелівську премію з економіки у 2012 році (Alvin Roth, Lloyd Shapley).

Ця тематика є близькою для спеціальності 122 – «Комп’ютерні науки», в якій математичне моделювання та знання алгоритмів є важливою складовою.

Лектор в науково-популярній формі розповів про теорію стійкого розподілу та в ігровій манері показав практичний бік моделювання ринку. Слухачі за допомогою алгоритмів Гейла-Шеплі та Top Trading Cycles самі взяли участь у визначенні оптимального способу розподілу обмеженої кількості ресурсів між їх користувачами. Перший алгоритм широко використовується у світі під час вступних кампаній у школи та виші та при розподілі випускників-медиків до лікарень; другий дуже поширений у медичній сфері. Неочікуваною для всіх стала теорія «про механізми брехні», яка, виявилося, поліпшує загальні результати. До слова, з матеріалами лекції можна ознайомитися за посиланням.

Другу частину свого виступу Сергій Доценко присвятив темі мистецтва. Ще з минулого приїзду організатор цих заходів, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Олександра Міца, попросив шановного київського лектора поділитися своїми добірками робіт відомих художників-ілюзіоністів. Гість розповів про їхню творчість і продемонстрував ілюзіоністські роботи Ешера, Шепарда, Реуцфервальда, Мея, Сандро дель Прете, Гонсалвеса, Лямкіна, а також талановитого українського художника Олега Шупляка. Спрямованість на нестандартне мислення й розширення уяви завжди були добрими помічниками в ІТ-сфері.

Сергій Доценко вже вдруге активно ділився з ужгородськими слухачами знаннями, домовилися про продовження такої співпраці. Зауважимо, що активно сприяє таким контактам завідувач відділу Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова та професор кафедри інформаційних управляючих систем та технологій УжНУ Петро Стецюк. Ужнівці чекають на наступні зустрічі з талановитими київськими лекторами!

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Галина Шумицька: в Україні необхідно створити безкоштовні курси для вивчення державної мови
Наступний Як ужгородські студенти побували в Будапешті та Відні (фото)