Берегівська українська школа №5 незабаром матиме угорськомовний нахил


Берегівська ЗОШ № 5

Угорщина дбає про поширення своїх національних інтересів за своїми межами, зокрема й на території України.

За словами угорського урядового комісара Іштвана Грежи, на Закарпатті нині спостерігається підвищений інтерес в україномовних школярів та студентів до вивчення угорської мови. Зокрема чимало молоді бажало б вивчати її в якості додаткової іноземної мови.

Для цього в Угорщині за фінансування уряду вже розроблено спеціальні підручники. А в деяких навчальних закладах вже незабаром розпочнуться зайняття з угорської мови.

Такий спеціальний кабінет з необхідним обладнанням уже з’явився в одній з центральних шкіл Ужгорода. А у Берегові угорську мову в якості іноземної школярі вивчатимуть на базі ЗОШ №5, яка до цього мала пріоритет з вивчення англійської мови.

Також у вересні на базі реформатського інституту імені Гашпара Кароля в Берегові розпочнуться курси для вчителів, які будуть викладати угорську в українських школах.

Планується також масштабна підтримка медичної галузі. І не лише в Берегові, а й у Мукачеві, де у дитячій лікарні планують зробити ремонт покрівлі та придбати апаратуру.

“Для покращення системи освіти та охорони здоров’я на Закарпатті урядом Угорщини передбачені ресурси, що сягатимуть кількох мільярдів форитнів”, – сказав Іштван Грежа.

У тому числі передбачаються курси підвищення квалфікації для закарпатського лікарського персоналу, що проходитимуть у Будапешті. При чому мова йде не лише про тих, хто володіє угорською мовою.

Таким чином Угорщина дбає про поширення своїх національних інтересів за своїми межами, зокрема й на території України.

Джерело: Beregovo.Today
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Представники Корпусу Миру США побували на Рахівщині
Наступний На Закарпатті стартували "Ерделівські читання"