Чундак Степан Юрійович


Народився 30 березня 1947 р. в с. Стрипа Ужгородського району Закарпатської області. У 1965 р. з золотою медаллю закінчив середню школу в с. Великі Лази і поступив на навчання на хімічний факультет Ужгородського державного університету. У 1970 р. отримав диплом про вищу освіту та направлення в аспірантуру. З листопада 1970 р. С.Ю.Чундак навчається в аспірантурі при кафедрі загальної та неорганічної хімії УжДУ. Під керівництвом доцента С.С.Буцка та при допомозі професора М.В.Гербелеу з Кишинівського державного університету займається синтезом та дослідженням будови комплексних сполук 3d-металів з органічними похідними гідразину.

З січня 1975 р. С.Ю.Чундак працює в науково-дослідному секторі Ужгородського університету на посадах інженера, молодшого наукового співробітника. У березні 1977 р. в Інституті загальної та неорганічної хімії Академії наук України захищає кандидатську дисертацію і здобуває вчений ступінь кандидата хімічних наук.

У травні 1978 р. С.Ю.Чундак обирається на посаду асистента кафедри аналітичної хімії Ужгородського університету, а в жовтні 1987 р. – на посаду доцента цієї ж кафедри. Вчене звання доцента йому присвоюється у жовтні 1988 р. З серпня 1984 до червня1985 рр. він перебуває у науковому відрядженні в Ново-Садському університеті (СФРЮ).

У травні 1992 р. С.Ю.Чундак обирається на посаду завідувача кафедри аналітичної хімії УжДУ. У жовтні 1996 р. в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України (м.Київ) захищає докторську дисертацію “Координаційна хімія 3d-металів з органічними полідентатними похідними гідразину”, а в грудні 1998 р. йому присвоюється вчене звання професора. З вересня 2001 р. Степан Юрійович очолює кафедру екології та охорони навколишнього середовища Ужгородського національного університету.

С.Ю.Чундак опублікував понад 120 наукових праць, він є автором трьох винаходів, співавтором 2 навчальних посібників з Грифом МОНУ та понад 20 інших навчально-методичних посібників. Під його керівництвом виконані і захищені дві кандидатські дисертації. Він є членом Координаційної Ради НАН України з проблеми “Неорганічна хімія”, заступником голови Державної акредитаційної комісії з природничих наук Міністерства освіти і науки України, головним редактором наукового журналу “Вісник Ужгородського університету. Серія хімія”, нагороджений грамотою Міністерства освіти і науки України та нагрудним знаком “Відмінник освіти України”.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Худанич Василь Іванович
Наступний Шеремет Петро Федорович