Чим харчуються ужгородські школярі (відео)


безкоштовне харчування

Шкільна їдальня і звичайне обіднє меню школяра: суп, гарнір і друга страва, хліб, салат і компот. Наразі ужгородські діти харчуються у школах за батьківський рахунок. У загальноосвітній школі №5 в Ужгороді діти їжею загалом задоволені, але мають і свої вподобання.

У січні Ужгородська міська рада прийняла спеціальну Програму харчування школярів і вихованців дитсадків Ужгорода на 2016 рік. Відтак кожен навчальний заклад самостійно організовує роботу їдалень, переважно домовляються зі спеціалізованими фірмами. Нормована ціна на обід для одного школяра складає 7 грн 70 коп.

«До обіднього меню у нас входить перша страва: супчик чи борщ; друга страва – каші, картопля, м’ясо, риба, салати, хліб і напої: компот і чай. Є затверджене санепідемстанцією двотижневе меню, яке щодватижні повторюється. Також є затверджена міською радою грошова норма = 7,70 і здійснюється за батьківські кошти, є пільгові категорії за бюджетні кошти», — каже Мар’яна ЛЕВИЦЬКА, виконавчий директор фірми, що забезпечує роботу їдальні ЗОШ №5

У грудні 2015 року Верховна Рада змінила два закони, які стосуються харчування школярів і дошкільнят. На місця зміни надійшли 5 січня і уже відповідно в Ужгородській міській раді розробили програму для виділення коштів на забезпечення дітей їжею. Безкоштовно тепер харчуються виключно школярі пільгових категорій, решту забезпечують обідами за батьківські кошти.

«Якщо до зими ще було передбачене фінансування обідів, то зараз все за батьківський кошт. Що помінялося? Харчуємо тільки пільгові категорії, а решту батьки за діток оплачують, хто хотів, багато відмовилися, звичайно. Пільгові категорії: діти учасників АТО, діти-переселенці, сироти, малозабезпечені (за наявності довідки), і чорнобильці (у нас є одна така дитина в нашій школі, на весь Ужгород, вона є інвалідом Чорнобиля)», — розповідає Іштван БАНЬОЇ, заступник директора з виховної роботи ЗОШ №5.

Харчування учнів пільгових категорій в Ужгородських школах відбувається за рахунок міського бюджету. Попри різні відгуки про шкільне меню, дітям воно смакує по-особливому, бо ж обідають великою дружньою компанією.

Джерело: uzhinform

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На базі класичної гімназії в Ужгороді діятиме літня мовна школа (розклад)
Наступний На Іршавщині провели змагання з пішохідного туризму