Делегація з Чехії побувала в УжНУ


Делегація краю Височіна в УжНУ

16 червня у залі Вченої ради Ужгородського національного університету відбулася зустріч з делегацією чеського Краю Височина та представниками благодійного фонду «ViZa».

Розпочав зустріч ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка, який привітав гостей, наголосив на важливості співпраці з чеською Височиною, згадав про її позитивні результати. Володимир Іванович також розповів присутнім про нинішню діяльність вишу, його здобутки, високу позицію серед державних та закордонних університетів. До привітання долучилася й проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел.

Далі слово взяв почесний гість – гетьман чеського Краю Височина Їржі Бєгоунек. Він подякував господарям університету за теплий прийом, позитивно оцінив співробітництво з найбільшим вишем Закарпаття, зауважив, зокрема, що розвиток богемістики тут є справді важливим.

Під час зустрічі наголосили: зацікавленість у вивченні чеської мови та літератури на Закарпатті зростає, проте бракує фахівців, які б могли викладати для школярів ці предмети. У перспективі такими можуть стати випускники богемістики УжНУ, проте для забезпечення необхідного рівня їхньої кваліфікації серед викладацького складу бракує чеського лекторату – наразі це відповідальне завдання виконують викладачі кафедри словацької філології, прокоментувала її завідувач, професор Світлана Пахомова.

Свою вдячність за співпрацю й фінансову допомогу краєві Височина висловив декан факультету міжнародних відносин Микола Палінчак. Так, завдяки коштам чеських колег за минулий рік вдалося замінити всі старі вікна на факультеті.

У складі чеської делегації до УжНУ завітали також заступник гетьмана Краю Височина Владімір Новотни, члени Ради краю Марія Кружікова та Мартін Гиски, члени Представництва краю Антонін Данєк, Вєра Бухтова, Павел Калабус, Любомир Драпела, Вацлав Кодет, Мірослав Гоушка, Томаш Кучера, Зденек Копецки та Ладіслав Барта, голова крайового уряду Краю Височина та очільник благодійного фонду «ViZa» Зденек Кадлец, інші колеги.

Після зустрічі Володимир Смоланка та Їржі Бєгоунек обмінялися подяками за співпрацю та подарунками, а також зробили спільні світлини.

Антоніна Чундак,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Словаччині розпочався літній молодіжний табір на воді
Наступний Ужгородських студентів-програмістів знову відзначили на всеукраїнському рівні