Про це йдеться в наказі директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганни Сопкової “Про підсумки проведення днів департаменту освіти і науки облдержадміністрації у районах і містах області та шляхи поліпшення роботи освітньої галузі”.
Як зазначено в документі, упродовж серпня-вересня цього року було проведено зустрічі з працівниками місцевих органів управління освітою, керівниками дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Їх метою було проаналізувати стан справ у освітній галузі кожного району, міста за окремими напрямками роботи та накреслити шляхи можливого вирішення назрілих проблем, що дозволило б підвищити рівень надання освітніх послуг, покращити їх якість, а також результативність роботи кожного педагога та вихованця, учня.
Аналіз було зроблено за рядом питань діяльності дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в розрізі кожної окремої адміністративно-територіальної одиниці та області загалом.
Зокрема, у галузі дошкільної освіти йшлося про відсоток охоплення дітей 3 – 5 років дошкільною освітою.
У документі зазначено, що у більшості районів області як один із шляхів покращення цього показника розглядалася можливість створення навчально-виховних комплексів, зокрема й за рахунок використання потужностей загальноосвітніх навчальних закладів.
“Такий підхід варто розглянути у Перечинському, Великоберезнянському, Воловецькому, Рахівському, Іршавському, Тячівському та Хустському районах, об’єднаних територіальних громадах. Найбільш системно ця робота нині організована у Виноградівському районі (10 НВК). Ще один спосіб покращення відсотка охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою – це організація груп з короткотривалим перебуванням дітей на базі шкіл у період літніх канікул. Як варіант його варто вивчити у Великоберезнянському, Воловецькому, Перечинському районах”, – йдеться у наказі Ганни Сопкової.