Для школярів Іршавщини провели акцію “Збережи ялинку!”


Збережи ялинку - на Іршавщині

Напередодні зустрічі новорічних свят традиційною є зелена «лихоманка». Усі поспішають купити собі головну гостю Нового року – ялиночку! Але, на жаль, ми рідко замислюємося над тим, що наше бажання прикрасити зеленою красунею свою оселю, завдає природі чималої шкоди. Зрубані в лісі, щоб на декілька днів створити святкову атмосферу, вже на початку січня деревця ялини чи сосни викинуто на смітник, як непотрібний мотлох. Найбільш прикро, що під сокирою зникають цілі гектари лісу.

Щоб зберегти хвойні дерева, щороку в Україні проводяться різноманітні природоохоронні акції, спрямовані на збереження зеленого багатства – хвойних лісів.

Єдиний у нашому районі природо-заповідний об’єкт – національний природний парк «Зачарований край» запропонував маленьким громадянам Іршавщини, громадськості та всім небайдужим провести спільну природоохоронну акцію «ЗБЕРЕЖУ ЯЛИНКУ!», щоб зробити власний внесок у припинення винищення хвойних дерев.
Свято відбулося за участі директора НПП «Зачарований край» І.М. Піняшко, представника відділу освіти А.А. Андрішко, учителів та вихованців Осійського та Підгірнянського шкільних лісництв (Л.В. Митровці та Л.І. Щока). Організатори свята – фахівець з еколого-освітньої роботи Ірина Попович та працівники парку Мар’яна Цільо і Раїса Ляшко влаштувати для маленьких учасників акції справжнє новорічне свято: проводили майстер-класи та екологічні ігри, вчили дітей виготовляти різноманітні саморобки і вироби з природних матеріалів, проводили вікторини за тематикою збереження ялинок. Щоб школярики мали гарний настрій, усіх присутніх пригощали гарячим чаєм з лісових і польових трав, печивом та солодощами.

Партнери з Ужгорода – представники ГО ФОРЗА Світлана Купцова, Радміла Устич та Юрій Дербаль провели з учнями майстер-клас із виготовлення новорічних сувенірних свічок з використанням природних матеріалів та нагородили дітей цінними призами за найкращі роботи.

Юні любителі природи – учні шкільного лісництва Осійської ЗОШ Маріка Юріна та Олександра Березнай підготували презентацію про браконьєрське винищення ялинок та наслідки, Михайло Черничко розважав присутніх веселими новорічними піснями, а Маша Мудранинець презентувала загадки про ялинку. Учні Підгірнянського шкільного лісництва Олександра Виничук, Ярослав Довгінко, Петро Меренич і Даринка Щока виконали інсценівку про любов до природи та бережливе ставлення до новорічних ялиночок.

Директор НПП «Зачарований край» І. Піняшко розповів дітям про те, як багато потрібно років, щоб із насінини виросла ялинка, і часу, щоб її виростити. Він зазначив:

«Дуже приємно бачити, як маленькі громадяни нашої Іршавщини долучаються до збереження ялинок і, взявши участь у нашій акції, виступають проти їх нищівного вирубування. Людина, яка живе в єдності з природою, не буде руйнувати цей світ. Новорічна ялинка – це жива істота, збереження якої залежить від кожної людини, навіть від маленького хлопчика чи дівчинки. Тож, для збереження лісових ресурсів землі, давайте зробимо новорічний подарунок нашій природі і захистимо ці чудові дерева, зробивши штучні саморобні ялиночки-прикраси!»

На жаль, в Україні існує ялинкове браконьєрство (самовільні рубки). В одних випадках люди просто вирубають в лісі молоді деревця, в інших, коли поблизу немає молодих посадок, – відпилюють верхівки дорослих дерев. Для запобігання незаконного вирубування ялинок, щороку за наказом НПП «Зачарований край» формується штаб із забезпечення організації проведення охорони шпилькових (ялинових) насаджень у передноворічний період. По кожному лісництву формується мобільна група для патрулювання лісових масивів природно-заповідної території з метою попередження, запобігання та виявлення незаконного вирубування ялинкових насаджень. До складу мобільних груп залучають представників громадськості, поліції, органів місцевого самоврядування та ЗМІ. Серед місцевого населення проводяться роз’яснювальні роботи щодо відповідальності за незаконне вирубування ялинок.

Природоохоронна акція «Збережу ялинку» стала для дітей справжнім веселим зимовим святом! Організатори даної акції зуміли переконати маленьких громадян Іршавщини, що у переддень новорічних свят ялинки потрібно берегти, а не вирубувати, – повідомили в ЗІППО.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти УжНУ мали зустріч із міністром юстиції України
Наступний У ПАДІЮНі колядували й розповідали про Різдво різними мовами