До Ужгорода приїхали на конкурс юні художники з усієї України


Біля Закарпатської академії мистецтв

В обласному центрі стартував Всеукраїнський студентський конкурс „Срібний мольберт”.

Ужгород гостинно зустрів 44-х юнаків та дівчат, які разом з наставниками прибули з різних куточків країни представити 22 вищі навчальні заклади у Всеукраїнському студентському конкурсі з живопису „Срібний мольберт”. Завдяки старанням засновників та організаторів заходу – Закарпатській академії мистецтв (ректор І.Небесник) та Фундації розвитку закарпатського мистецтва (голова Р.Бровді), конкурс може претендувати на статус найбільш представницького і титулованого у своїй категорії. Зроблено все необхідне аби конкурс нічим не відрізнявся від „дорослих” мистецьких форумів – починаючи від різноманітної насиченої програми й атрибутики, закінчуючи титулованим журі, повноцінним номінаціями та нагородами.

Свій перший передконкурсний день юні митці розпочали зі знайомства з Закарпатською академією мистецтв, її навчально-науковою діяльністю, традиціями та викладацьким складом. Там же відбувся вступний екскурс в історію й сучасність Закарпатської школи живопису.

Далі, розділившись на групи, учасники конкурсу під егідою досвідчених краєзнавців здійснили захопливу екскурсію вулицями і пам’ятками старого Ужгорода. Таким чином, конкурсанти змогли не тільки ознайомитись з обласним центром Закарпаття, але й отримали можливість поринути у його настрій, атмосферу та обрати місця, які б хотілося відтворити на полотнах під час першого етапу – „Міський пейзаж”. Найбільше вразили конкурсантів римо-католицький храм св. Георгія, Ужгородська ортодоксальна синагога, затишна архітектура „чехословацького району” Галагов, краєвиди вулиць Корзо та Августина Волошина.

Чи не найміцніший заряд емоцій та творчого натхнення змогли отримати конкурсанти, відвідавши Закарпатський обласний музей імені Йосипа Бокшая, де їх очікувала справжня мистецька феєрія від художників-корифеїв Закарпатської школи, а також різножанрових творів живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва ХІІ – початку ХХ ст.

Завершився цей насичений і багатий подіями день церемонією офіційного відкриття „Срібного мольберту”, знайомством з регламентом і умовами конкурсу, а також персональним складом журі. З вітальним словом, настановами та побажаннями перед конкурсантами виступили ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник, голова Фундації розвитку Закарпатського мистецтва Роберт Бровді, відомий український живописець та лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Анатолій Криволап, народні художники України Володимир Микита та Борис Кузьма.

Представляючи журі та програму конкурсу, голова оргкомітету „Срібного мольберту” Роберт Бровді відзначив, що „сьогодні у складі журі – 2 лауреатів Національної премії ім. Т. Шевченка, 2 академіків, 2 професорів, 4 народні художники, 2 заслужених художників, інші визначні особистості. Це задає високу планку критеріїв оцінки, але мотивує до кращого розкриття своїх здібностей і талантів. Саме для цього ми й організовуємо подібний захід. Щоб показати різні школи і напрями, якими рухається сучасне українське мистецтво. І показати як саме воно може консолідувати нашу країну і суспільство у складні часи”. Розкриваючи задум та ідею організаторів конкурсного етапу „Міський пейзаж”, Роберт Бровді відзначив, що Ужгород мабуть ніколи не мав такої нагоди бути одночасно зображеним на полотнах стількома живописцями з різних куточків України. „Ми спеціально так ретельно ознайомили вас із містом, щоб ви побачили його своїми очима, відчули своїм мистецьким настроєм. Напишіть той куточок міста, який вам сподобався і, який вас надихає. І це стане по-справжньому цікавим і цінним”.

Після офіційного відкриття для учасників конкурсу підготовлено розважальну програму. Адже найкраще складні завдання виконуються в дружній і теплій атмосфері. Таким чином, попереду у конкурсантів три напружені та цікаві дні. У середу вони виконуватимуть завдання етапу „Міський пейзаж” на вулицях і скверах обласного центру. Наступного дня їх чекає подорож до мальовничих околиць Невицького замку, де творче змагання продовжиться етапом „Пейзаж”. І насамкінець, у п’ятницю відбудеться завершальний конкурсний етап – „Портрет”. Нагадуємо, що саме 21-го жовтня о 12:00 у холі-атріумі Закарпатської облдержадміністрації всі бажаючі мешканці та гості міста можуть ознайомитись з роботами учасників, поспостерігати за процесом створення живописних творів під час виконання конкурсантами завершального етапу, поспілкуватись з відомими художниками, мистецтвознавцями та організаторами конкурсу, повідомили у ЗІППО.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Університети Європи обговорювали в УжНУ спільні освітні програми
Наступний УжНУ гучно відзначив 71-і іменини (відео)