До ювілею Ужгородського музучилища у філармонії відбувся концерт “Від класики до джазу”


Оркестр Ужгородського музучилища

18 травня 2016 року у великій залі обласної філармонії пройшов звітний концерт лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів-фестивалей Естрадно-духового оркестру Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора, приуроченому відзначенню 70-річниці заснування навчального закладу (керівник оркестру – заслужений артист України Томич Ференц Ференцович).

Відділ «Оркестрові духові та ударні інструменти» Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора має свою багату історію. Він був заснований у далекому 1946 році. Витоки відділу пов’язані з іменами досвідчених фахівців, що на той час були артистами Ужгородського симфонічного оркестру Іваном Дмитровичем Сєрим та Петром Миколайовичем Нефьодовим. З часом підготовлені висококваліфіковані фахівці розповсюдили паростки музичного виховання по всьому Закарпатському краю, сприяли розвитку місцевої культури та її інтеграції в українську національну і світову традиції. Віддані викладачі залишили по собі плеяду талановитих музикантів, які сьогодні є учасниками провідних музичних колективів України,близького і далекого зарубіжжя. Духовий оркестр був створений у 1948 році. Його керівниками у свій час були: Іван Дмитрович Сєрий, Михайло Іванович Ільїн, Анатолій Олексійович Ноздрань, Юрій Андрійович Бронзей та понад 27 років оркестром керував заслужений працівник культури України, що довгий час перебував на посаді завідуючого відділом «Оркестрові духові та ударні інструменти» всіма шанований Степан Карлович Томич.

З 1997 року у нашому навчальному закладі поряд з «Духовим оркестром» успішно функціонує і «Естрадний оркестр», що неодноразово ставав родзинкою концертних заходів міста та області. Першим керівником оркестру був Козачук Володимир Остапович, а з 2001 року Томич Ференц Ференцович. Два виконавські колективи на концерті успішно об’єднали свої зусилля утворивши єдиний у своєму роді колектив «Естрадно-духовий оркестр».

У концертній програмі вечора прозвучали кращі зразки світової естради. Увазі ужгородської публіці були продемонстровані «Увертюра до кінофільму «Діти капітана Гранта» Ісаака Дунаєвського. В творчому доробку Ісаака Дунаєвського увертюра посідала чи не найулюбленіше місце. І справді музична тканина твору багата одвічною темою – романтики героїчних вчинків, небезпеки і відданості людей благородній справі. «Танець повсталих «басків» з балету «Полум’я Парижа» Борис Асаф’єв та «Попурі на теми опери «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха.

В пам’ять про видатну людину, професіонала з великої літери Степана Карловича Томича прозвучав твір нідерландського композитора Якоба де Хаана – «Амерленд», музика якого сповнена величної урочистості з відтінком світлої печалі.

Далі шанувальники духової музики мали можливість насолодитися«Ammerlandom» Якоба де Хаана, «Вальсом» для саксофона з оркестром Михайла Петренка ( соліст – заслужений працівник культури України Ухач Олександр Михайлович), відомою «Мелодією з кінофільму «Циган» Валерія Зубкова. З перший звуків твору, в пам’яті постає образ Будулая, вільної сповненої особливих принципів людини. Мелодія з кінофільму вічна, як і сам образ головного героя.

Гарним виступом порадували студентки 4-го курсу Деак Беатрікс та Поладі Крістіна (клас викладача Поповича Тараса Богдановича), у їх виконанні прозвучало «Happy flutes» Йозефа Роберта Істмена.

В продовження латиноамериканського драйву увазі слухачів було запропоновано «Trumpet Fiestа» Дональда Філіпса (солісти – викладачі відділу Емеріх та Томас Поповичі), «Два латино-американські вальси – «Тоrbellino» та «Fuenta Magica» Пола Стоуна і Берта Пейдж.

Яскраво та емоційно виступили студенти 2-го курсу Сіладі Потріціо та Адам Едуард (клас викладача Калинича Артема Адальбертовича). У їх виконанні прозвучали надзвичайно складні твори для ксилофона «Хора-стакатто» Григорія Дініку та знаменитий «Чардаш» Віторіо Монті.

Перед глядачами постала пристрасна Іспанія з її відвертим темпераментом та запальними ритмами, де у виконанні заслуженого працівника культури України Підгородської Надії Миколаївни було виконано іспанське болеро – «La Espagnola» на слова та музику Вінченцо ді Чіари. Мандруючи Європою далі перед слухачами постала чарівна Австрія з її витонченістю світських манер та прозвучали Увертюра «Моя королева» Еміла Штольца та «Попурі на популярні теми» Манфреда Шнайдера.

На закінчення концертної програми естрадно-духовий оркестр виконав оригінальні джазові композиції Peterа Laine «Patsy foot », Ерлі Верью «Rock in the blues», Генрі Кремера «Повернення в Новий Орлеан» та «Рок ераунд зе клок» аранжуванні Володимира Конончука.

Концерт завершився під гучні оплески публіки. Тож побажаємо студентам естрадно-духового оркестру та їх керівнику заслуженому артисту України Томичу Ференцу Ференцовичу подальших творчих успіхів та великих здобутків.

Завідувач навчально-методичним кабінетом
Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора
Тетерюк-Кінч Ю.С.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студентка з Ужгорода перемогла у всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок»
Наступний Серед мукачівських школярів провели конкурс соціальної реклами