Двоє закарпатських учнів виграли міжнародний грант


Учні з Ужгорода отримали грант

У четвер, 21 квітня, у спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 із поглибленим вивченням словацької мови відбулася міжнародна зустріч представників міської освітньої галузі та делегації чеських партнерів.

Приводом для зустрічі стала приємна подія – учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Ужгородської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови ім. Т.Масарика Олександр Чмель та ліцею «Інтелект» Євген Захаров здобули перемогу у міжнародному проекті. Міжнародна програма «Крок у майбутнє» складалася з кількох етапів і тривала з 7 жовтня 2015 р. по 31 січня 2016 р. між учнями шкіл України, Росії, Білорусії, Грузії і країн Балтики. З 83 учасників, які потрапили до фіналу лауреатами стали школярі Ужгорода та отримали грант на навчання в Чехії.

«Мені дуже приємно, що в когорті переможців є два учні з вашого міста, бо вони продемонстрували виняткові знання з історії,– зазначив у своєму вітальному слові директор чеської мовної школи імені Наталії Горбаневської «Чех Престиж», доктор філологічних наук Зденек Окунек. – Україна по праву може пишатися цими хлопцями, які довели, що їхня Батьківщина є частиною європейського простору. Їхні виступи перед головою грантової комісії були проникнуті ідеями європейської свідомості, своїми знаннями і позицією вони показали не поверхневий і крикливий, а справжній патріотизм».

Як відомо, чеська мовна школа «Чех Престиж» має багатолітню традицію викладання, в ній навчається чимало іноземних студентів, в тому числі українських. Усі вони, як наголосив директор школи, на рівні навчаються із місцевими студентами. За подібну співпрацю, яка сприяє розвиткові освіти, науки і відкриває нові можливості для молоді, чеській стороні, а також місцевим педагогам, які готують учнів, від імені міської влади висловив вдячність заступник міського голови Олександр Білак. «В Ужгороді маємо школи, де учні вивчають чеську, словацьку, угорську мови. Знання мов – це завжди шлях до розвитку, крок до співробітництва із державами Європейського Союзу, які демонструюють високі інноваційні впровадження», – зазначив Олександр Павлович.

У присутності високоповажних гостей, представників міського управління освіти, вчителів і директорів шкіл, викладачів та студентів УжНУ переможцям грантової програми були вручені нагороди, повідомляє pmg.ua.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У ЗІППО радилися, як використовувати краєзнавчі матеріали у викладанні шкільних дисциплін
Наступний В УжНУ презентували роман "Іловайськ"