Директорка Закарпатського ІППО звітувала на розширеному засіданні вченої ради інституту


Звітує Тетяна Палько

25 січня у Закарпатському ІППО відбулося розширене засідання Вченої ради, де директор Тетяна Палько звітувала про виконання плану роботи закладу за 2015 рік та перспективи розвитку.

Як повідомили на сайті ЗІППО, Тетяна Палько озвучила концептуальні аспекти діяльності, завдання та перспективи роботи, розповіла про головні напрями в роботі кафедр та кабінетів, хід виконання Державних та регіональних програм.

Тетяна Василівна наголосила, що 2015 року проведено 6 засідань вченої ради та 7 засідань науково-методичної ради, де розглядалися освітні можливості Інтернету у підвищенні кваліфікації педагогічних працівників і навчанні учнів;інноваційна діяльність кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти у сфері художньо-естетичних дисциплін; зміст та форми діяльності керівників у процесі управління загальноосвітніми навчальними закладами в сучасних умовах; формування громадянських компетентностей в загальноосвітніх навчальних закладах;про хід виконання рішень колегій департаменту освіти і науки; про стан забезпечення соціальної адаптації дітей з особливими освітніми потребами у дошкільних навчальних закладах комбінованого типу м. Ужгорода до адаптації у школі; науково-методичний супровід програми «Культура добросусідства» (для ДНЗ та початкової школи) та інші.

Директор зазначила, що 2015 року ЗІППО впроваджував низку міжнародних програм та проектів, які мали на меті сприяти процесу інтеграції післядипломної педагогічної освіти України в європейське середовище.

Науково-педагогічні працівники інституту приділяють значну увагу навчально-методичному забезпеченню діяльності ЗНЗ з мовами навчання національних спільнот, зокрема, проводять консультації з представниками педагогічної громадськості, громадських організацій угорської спільноти; зустрічі з представниками з Угорщини; міжнародні науково-практичні семінарита конференції.

Тетяна Палько зупинилася на особливостях організації навчання і виховання дітей із особливими потребами, виховній та позашкільній роботі, наголосила на впровадженні інтегрованого курсу «Культура добросусідства», який спрямований на відвернення міжнаціональних конфліктів, протидію розвиткові негативних етнічних стереотипів і зниження агресивності в суспільстві. Акцентувала увагу на виконанні плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників та педагогічного навантаження науково-педагогічними працівниками кафедр інституту.

Директор вела мову про організаційно-методичний супровід ЗНО, участь у всеукраїнських виставках та міжнародних науково-практичних конференціях. Науково-педагогічними працівниками вивчається, узагальнюється та поширюється перспективний педагогічний досвід, проводиться значна робота, спрямована на підвищення громадянської позиції працівників інституту та слухачів.

Тетяна Палько наголосила, що об’єм виконаної науково-педагогічними працівниками інституту роботи важко охопити за короткий виступ, тому намагалася акцентувати увагу на основних аспектах діяльності, презентувати їх на світлинах, висвітлити у діаграмах. Повний звіт виставлявся на сервері, де кожен міг ознайомитися та проаналізувати.

Лідія Ходанич, завідувач кафедри педагогіки та психології ЗІППО, доцент, звернула увагу на можливості оздоровлення слухачів у час проходження курсів підвищення кваліфікації. Лідія Петрівна запропонувала роботу інституту визнати задовільною, а звіт схвалити.

Михайло Басараб, заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності, наголосив, що працівники інституту брали активну участь в обговоренні проекту «Закон про освіту» та вносили свої пропозиції, які були враховані. Михайло Михайлович запропонував роботу інституту визнати задовільною, а звіт схвалити.

Василь Петечук, заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти, зауважив, що робота науково-педагогічних працівників інституту у 2015 році дійсно заслуговує на високу оцінку. Василь Михайлович наголосив, що охопити та повністю розкрити всю роботу інституту за такий короткий проміжок часу не можливо і запропонував, визнати її задовільною, а звіт схвалити.

Андріана Лукач, підбиваючи підсумки розширеного засідання Вченої ради, зауважила, що департамент освіти і науки Закарпатської ОДА підтримав створення Українського відкритого університету післядипломної освіти (УВУПО), куди має ввійти й Закарпатський ІППО. Наголосила, що, враховуючи проект Закону «Про освіту», основна увага акцентується на ролі вчителя, який є головним носієм усіх реформ. Побажала всім працівникам інститут творчості, натхнення та мирного неба.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Підручники будуть безкоштовними для всіх учнів
Наступний Закарпатський ІППО може увійти до складу Українського відкритого університету післядипломної освіти