Фабіан Мирослава Петрівна


Народилася 9 квітня 1961 р. в м. Ужгороді Закарпатської обл. в сім’ї службовців. Після закінчення у 1978 р. середньої школи №1 ім. Т. Г. Шевченка поступила на факультет романо-германської філології (відділення англійської мови та літератури) Ужгородського державного університету, який у 1983 р. закінчила з відзнакою. З 1983 по 1988 рр. – аспірантка Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР. Кандидатську дисертацію на тему “Структурні аспекти типологічного зіставлення лексико-семантичних полів (на матеріалі української та англійської мов)” захистила у 1988 р. на спеціалізованій Вченій раді Київського державного університету ім. Т. Шевченка. З 1988 по 1989 рр. – учитель англійської мови у СШ №1, потім №15 ім. В. І. Леніна. З вересня 1989 р. – викладач англійської мови факультету романо-германської філології УжДУ. У 1991 р. обрана на посаду старшого викладача, а з 1993 р. – переведена на посаду доцента кафедри англійської філології УжДУ. Вчене звання доцента присвоєно в 1995 р. З 1995 – по 1998 рр. – докторант кафедри англійської філології УжДУ. Докторську дисертацію на тему “Етикетна семантика в лексичних системах української, англійської та угорської мов” захистила в 1999 р. на спеціалізованій Вченій раді Київського державного університету ім. Т. Шевченка. У 2002 р. обрана завідувачем кафедри іноземних мов УжНУ. Вчене звання професора кафедри іноземних мов присвоєно в 2003 р.

Фабіан М. П. керує комплексною науковою темою “Соціолінгвістичні та прагматичні аспекти мовної взаємодії і навчання англо-, німецько- та франкомовній комунікації”, є відповідальним редактором фахового збірника “Сучасні дослідження з іноземної філології”, членом редколегії фахового збірника “Acta Hungarica”, член спеціалізованої Вченої ради по захисту кандидатських дисертацій при УжНУ, член Українського наукового товариства дослідників англійської мови, член Закарпатського угорськомовного наукового товариства, член асоціації вчених – угрознавців за кордоном при Академії наук Угорщини.

Підготувала одного кандидата філологічних наук, керує аспірантами та здобувачами, виступає на міжнародних конференціях, бере участь у рецензуванні наукових праць, опонуванні та написанні відгуків на кандидатські й докторські дисертації.

Основні наукові інтереси: зіставна семантика української, англійської та угорської мов, лексикологія англійської мови, соціолінгвістика, прагма-, лінгвістика, лексикографія. Має понад 80 наукових публікацій, з яких 72 – наукового та 10 – навчально-методичного характеру, 2 монографії, 1 навчальний посібник за грифом Міністерства освіти та науки України, 10 наукових статей у зарубіжних виданнях (Словаччина, Чехія, Угорщина). Нагороджена дипломом та медаллю Академії наук УРСР за кращу студентську наукову роботу в 1983 р., грамотою та бронзовою медаллю за вагомий внесок у розвиток англістики на факультеті гуманітарних та природничих наук Пряшівського університету (Словаччина) в 2002 р., відзнакою “За розвиток регіону” в 2004 р.

Персоналії про Фабіан М. П. надруковано у Всеукраїнській Книжковій серії “500 впливових особистостей” Т. 2, Харків, 2001 та в книзі Т. Висіцької “Жіночі постаті в історії Закарпаття” Ужгород, 2004.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Товт-Коршинська Маріанна Іванівна
Наступний Федака Сергій Дмитрович