Фекета Володимир Петрович


Народився 29 червня 1960 р. в м.Ужгород. Випускник медичного факультету УжНУ (1983). Закінчив очну аспірантуру Інституту фізіології Академії наук Білорусії за спеціальністю “фізіологія людини і тварин” (1987). Кандидат медичних наук з 1988 р. Кандидатська дисертація захищена в Інституті фізіології АН БРСР (Мінськ). Доктор біологічних наук з 1994 р. Докторська дисертація захищена в Інституті медико-біологічних проблем РАН (Москва). З 1987 по 1994 рр. працював на посадах молодшого, наукового та старшого наукового співробітника в Інституті фізіології АН Білорусії.

В 1994 р. запрошений на роботу в Ужгородський державний університет. Кафедру нормальної та патологічної фізіології УжНУ очолює з 1998 р. Підготував нові редакції курсів нормальної фізіології для студентів медичного факультету та фізіології людини і тварин для студентів біологічного факультету і факультету фізичної реабілітації. Впровадив у навчальний процес ряд сучасних лабораторних методик досліджень функцій організму людини та комп’ютерне тестування знань студентів. Автор підручника “Курс лекцій з нормальної фізіології” (1999).

Має понад 80 наукових та начально-методичних публікацій, 7 Патентів України та Росії на винаходи (в співавторстві).

Наукові інтереси: дослідження фізіологічної ролі гемодинамічної мікронасосної функції міокарду, вивчення інформативності типологічних характеристик центральної гемодинамікіки у фізіології спорту та клінічній кардіології, вивчення адаптаційних можливостей організму людини з допомогою методики аналізу варіабельності серцевого ритму.

В 1996 р. обраний членом Нью-Йоркської Академії наук, в 1999 р. його біографію включено в Міжнародний біографічний довідник “Who is Who in the World”, член правління Всеукраїнського товариства фізіологів.

Пройшов 3-х місячне наукове стажування в Гайдельберзькому університеті (Німеччина, 1996). В 1994-1996 р. отримав два наукові гранти міжнародного наукового фонду Джорджа Сороса. Підготував 3-х кандидатів наук.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Фабрі Золтан Йожефович
Наступний Худанич Василь Іванович