Фера Олександр Васильович


Народився в 1957 р. в місті Ужгороді в лікарській сім”ї. Після закінчення школи в 1974 р. поступив і в 1980 р. закінчив медичний факультет УжДУ за спеціальністю “лікувальна справа”. Після закінчення університету і проходження однорічної ординатури розпочав свою трудову діяльність в практичній охороні здоров’я. З 1982 по 1991 рр. працював заступником головного лікаря Велико-Бичківської міської лікарні Рахівського району, заступником головного лікаря Воловецької ЦРЛ, головним лікарем Тур’ябистрянської сільської лікарської амбулаторії, завідувачем міського здоровпункту ВО “Тиса”. Весь цей час, відчуваючи постійний потяг до самовдосконалення, він приступає до вивчення питань здоров’я робочих лісової та деревообробної промисловості з метою соціально-гігієнічного обґрунтування заходів по його покращенню, яка згодом стає темою кандидатської дисертації.

В 1991 р. проф. О.В.Фера захищає кандидатську дисертацію і отримує звання кандидата медичних наук. В цьому ж році починає працювати асистентом на кафедрі гігієни, інфекційних хвороб, неврології та психіатрії УжДУ. В 1995 р. переведений на посаду доцента кафедри але енергійний і напористий характер не дає йому заспокоїтися на досягнутому. Доцент О.В.Фера починає працювати над докторською дисертацією на тему “Наукове обґрунтування особливостей гігієнічної діагностики здоров’я населення і створення системи медико-профілактичних заходів з врахуванням ендемічності регіону”, яку захищає 06.09.2001 р. на засіданні Спеціалізованої Вченої ради Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця. На початку 2002 р. отримує звання доктора медичних наук і його переводять на посаду професора кафедри соціальної медицини, гігієни, неврології та психіатрії.

У вересні 2002 р. кафедра отримує статус самостійної під новою назвою кафедра соціальної медицини, гігієни з курсом історії медицини і на завідування кафедрою обирається за конкурсом доктор медичних наук, проф. О.В.Фера. Неабиякі організаторські здібності, творчий ентузіазм молодого завідувача реалізується ним у різних сферах діяльності. Крім керівництва кафедрою проф. О.В.Фера читає курс лекцій з соціальної медицина та організації охорони здоров’я для студентів 1У,У,У1 курсів медичного факультету, для студентів У,У1 курсів юридичного факультету (соціальна робота). Під його керівництвом закладається фундамент нового наукового напрямку кафедри – гігієнічна діагностика в ендемічному регіоні.

Особливу увагу завідувач приділяє удосконаленню методичного аспекту освітньої діяльності, видаються методичні рекомендації, навчально-методичні посібники тощо. За вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, багаторічну плідну і творчу науково-педагогічну діяльність, нагороджений Почесною Грамотою обласного управління охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Фатула Михайло Іванович
Наступний Червак Юрій Юрійович