Ганич Михайло Михайлович


Народився 20 травня 1931 р. в с. Малий Березний Великоберезнянського району Закарпатської області в родині селян. Закінчив місцеву середню школу із срібною медаллю (1949). Спеціальність лікаря здобув, навчаючись на медичному факультеті Ужгородського державного університету, який закінчив у 1955 р. За направленням у 1955-1957 рр. працював головним лікарем Синевирської сільської лікарні, що на Міжгірщині. У 1957-1959 рр. – головний лікар районної лікарні в селищі Міжгір’я. У 1959-1962 рр. – аспірант кафедри акушерства і гінекології Ужгородського державного університету. З 1962 р. працює на медичному факультеті УжДУ: асистентом, доцентом (1966), професором (1976), деканом факультету (1984-1987). З 1965 р. протягом 36 років завідував кафедрою і клінікою акушерства та гінекології УжДУ. Також організував нову кафедру охорони материнства і дитинства факультету післядипломної освіти Ужгородського національного університету, якою завідує з 2001 р.

Під керівництвом видатного українського вченого, академіка М.С.Бокшеєва підготував і в 1974 р. успішно захистив докторську дисертацію „Плацентарний бар’єр та його роль в обміні білків і деяких біологічно активних речовин між материнським організмом і плодом”. Вперше серед вчених України вивчив на електронно-мікроскопічному рівні стан фето-плацентарного комплексу. За вагомі наукові здобутки та підготовку кадрів вищої кваліфікації обраний академіком Української академії наук (1996). Опублікував 180 наукових праць, більше 30 навчальних посібників та методичних розробок. Вперше написав українською мовою та видав навчальні посібники „Акушерський фантом” (1971) та „Практикум з акушерства і гінекології” (1974). Співавтор трьох підручників з акушерства та гінекології, виданих у Братиславі (Словаччина) та в Україні (Харків). Підготував 8 кандидатів наук.

Наукові праці переважно присвячені лікуванню пізніх гестозів вагітних, акушерських кровотеч, корекцій порушень обміну речовин між материнським організмом і плодом, лікуванню раку матки, попередженню та лікуванню впливу радіації та йодної недостатності на репродуктивне здоров’я жінок, розробці та впровадженню в акушерсько-гінекологічну практику фітотерапії. З 1964 р. голова Закарпатського науково-методичного товариства акушерів-гінекологів.

М.М.Ганич – акушер-гінеколог вищої категорії, високо ерудований педагог, відомий науковець, досвідчений організатор охорони здоров’я, активний громадський діяч. Нагороджений орденом „Знак Пошани”, двома медалями, відзнакою „Відмінник вищої школи”. Плідно розвиває наукові зв’язки із вченими Кошицького університету (Словаччина), що відзначено трьома пам’ятними медалями.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Вегеш Микола Миколайович
Наступний Герзанич Омелян Іванович