Ганич Тарас Михайлович


Народився 11 листопада 1958 р. в м. Ужгород Закарпатської області в сім’ї лікарів-професорів Оксани та Михайла Ганичів. У 1975 р. закінчив Ужгородську середню школу №1 імені Т.Г.Шевченка з золотою медаллю. З цього ж року продовжив навчатися на медичному факультеті Ужгородського державного університету, який з відзнакою закінчив у 1981 р. Після закінчення навчання в університеті протягом 9 років працював на практичній роботі: завідувачем відділення та заступником головного лікаря санаторію „Сонячне Закарпаття” (1981-1989) та в Закарпатському обласному гастроентерологічному диспансері. В 1988 р. захистив кандидатську дисертацію з проблем скринінг-діагностики хронічного панкреатиту. З 1990 р. – асистент кафедри факультетської терапії, докторант Ужгородського державного університету. В 1996 р. достроково захистив докторську дисертацію з проблем обстеження та оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: „Клініко-фармакологічні аспекти корекції гомеостазу в осіб з радіонуклідним впливом”. Обраний в Ужгородському університеті: доцентом (1998), професором (2000). З 2001 р. – завідувач кафедри та керівник клініки факультетської терапії Ужгородського національного університету. Автор понад 150 наукових праць, у тому числі п’яти монографій та ряду науково-практичних і навчально-методичних видань. Керує аспірантами. Підготував чотирьох кандидатів наук.

Доповідач, учасник численних міжнародних наукових форумів. Налагодив наукові контакти з вченими Словаччини, Угорщини, Бельгії. Науковий керівник медичного студентського наукового товариства УжНУ. Автор (співавтор) кількох патентів і винаходів. Вперше розробив концепцію впливу малих доз радіації на здоров’я людини. Дипломант Всесоюзного конкурсу по іридодіагностиці. Володіє п’ятьма іноземними мовами. Має музичну підготовку на скрипці. Більше десяти років є учасником струнного оркестру університету.

Основні напрямки наукових досліджень – поєднана патологія органів травлення, оздоровлення людей з пост чорнобильською дією, вплив екзоекологічних факторів на ендоекологію людини, йод-дефіцитна патологія, фітотерапія.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Гайсак Михайло Іванович
Наступний Головач Йожей Ігнацович