Гарвардський проект з історії України представили ужгородським студентам


Під час презентації в обласній бібліотеці
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Національні університети в Ужгороді та Одесі стали першими в Україні, де представлено проект «МАПА. Цифровий атлас України», що вже має позитивний розголос у науковому світі.

Як відомо, кафедра історії України Ужгородського університету активна у міжнародній співпраці. Особливо такі контакти важливі через те, що цей підрозділ вишу запропонував і вже третій рік забезпечує спеціалізацію з американістики в рамках бакалаврської освітньої програми з «Історії та археології». Передусім потрібен постійний обмін сучасними ідеями і здобутками з представниками провідних університетів США і Канади.

Саме тому 10 вересня студенти-історики бакалаврату і магістратури Ужгородського університету стали учасниками семінару «МАПА. Цифровий атлас України». Захід відбувся у читальному залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка за участі Вікторії Середи – історикині за освітою, соціологині за фаховими зацікавленнями, вченої-дослідниці Українського наукового інституту всесвітньо відомого Гарвардського університету.

Вступне слово мав завідувач кафедри історії України професор Роман Офіцинський, котрий представив студентському середовищу головну доповідачку семінару, стисло схарактеризував презентований зарубіжний проект і відзначив практичне значення таких досліджень для розвитку вітчизняної історіографії. До речі, національні університети в Ужгороді та Одесі стали першими в Україні, де представлено відзначений проект, що вже має позитивний розголос у науковому світі. У Львові та Києві такі презентації відбудуться трохи пізніше.

Офіцинський, Міщанин, Данилець

У своєму виступі Вікторія Середа акцентувала увагу на специфіці програми «МАПА. Цифровий атлас України», що протягом останніх років розробляється в Гарварді. Вона складається з двох підрозділів «Історія» та «Сучасний атлас», частиною якого є недавно започаткований проект «Ідентичність і пам’ять». Відкритість та інтерактивність цього проекту дозволяє студентам, учителям, дослідникам і просто аматорам самим створювати необхідний ілюстративний матеріал для вивчення минулого через нанесення соціально-демографічних, історичних, соціологічних даних на географічні полігони, що репрезентують усі регіони України. Це уможливлює порівняння різних аспектів міжрегіональних і внутрішньорегіональних подібностей чи поділів при викладанні історії в загальноосвітній школі та закладах вищої освіти.

Після презентації Гарвардського проекту в студентів і присутніх науково-педагогічних працівників кафедри історії України виникло чимало запитань до лекторки – у жвавій дискусії усі дістали кваліфіковані відповіді. А в студентів-американістів з’явилися добрі стимули продовжити своє магістерське навчання в американських університетах.

Принагідно висловлюємо щиру подяку директору обласної бібліотеки Олені Канюці та всім її працівникам за сприяння в проведенні семінару, зокрема з використанням потрібних технічних засобів.

Василь Міщанин,
доцент кафедри історії України
Медіацентр УжНУ

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Михайло Рошко провів для першокурсників факультету іноземної філології УжНУ екскурсію Ужгородом (фото)
Наступний 4 команди айтішників УжНУ – в десятці найкращих колективів Західної України