Головач Йожей Ігнацович


Народився 15 липня 1942 р. в м. Мукачево Закарпатської області. В 1959 р. закінчив Мукачівську середню школу № 1. В цьому ж році поступає на математичне відділення (спец. “обчислювальна математика”) фізико-математичного факультету Ужгородського держуніверситету, яке закінчує з відзнакою в 1964 р. Після закінчення університету працює інженером обчислювального центру УжДУ. З серпня 1965 р. він є вчителем математики Ашхабадської середньої школи № 36 (Туркменія), а з серпня 1966 р. – інженер Сумгаїтського нафтохімкомбінату (Азербайджан). У квітні 1969 р. Головач Й.І. в Інституті теоретичних проблем хімічних технологій АН АзРСР (м. Баку) захищає дисертацію „Математическое моделирование теплообменных систем и задачи их анализа” на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. В цьому ж році він переходить на роботу науковим співробітником в цей Інститут. З 18 червня 1971 р. переходить на роботу в Ужгородський державний університет, де займає, спочатку, посаду ст. викладача кафедри обчислювальної математики, а з 13 березня 1972 р. – посаду доцента цієї ж кафедри. Вчене звання доцента по кафедрі обчислювальної математики йому було присвоєно 24 листопада 1976 р. 24 вересня 1984 р. Головач Й.І. стає завідувачем кафедри кібернетики і прикладної математики. 13 березня 1987 р. в Харківському інституті Радіоелектроніки він захищає дисертацію „Методы и алгоритмы синтеза структур и управления теплообменными процессами” на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук. 8 червня 1988 р. йому присвоєно звання професора по кафедрі кібернетики і прикладної математики. З 1 квітня 1992 по 31 січня 1997 рр. працює на виборній посаді декана математичного факультету УжДУ. У зв’язку з виїздом на роботу за кордон, з 1 вересня 1998 р. працює за контрактом на посаді професора кафедри кібернетики і прикладної математики.

З 1998 р. – завідувач кафедри інформатики Егерського інституту імені Естергазі (Угорщина). В 2000 р. отримав звання доктора Угорської АН, в 2001 р. – в Дебреценському Університеті – звання Dr. Habil, 2002 р. – звання професора (Угорщини). Протягом роботи в УжДУ читав курси, проводив практичні й семінарські заняття з обчислювальної математики, комп’ютерної техніки і програмування, досліджень операцій, СУБД, а також курси за вибором. На протязі багатьох років Головач Й.І. керував госп.договірними та держ.бютжетними роботами.

Сфера наукових інтересів:математичне моделювання та оптимізація складних технічних систем, системи штучного інтелекту, бази даних. Головач Й. І. опублікував понад 90 наукових праць, методичних розробок, співавтор монографій.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ганич Тарас Михайлович
Наступний Гомоннай Олександр Васильович