Гриневич анонсувала запровадження в Україні 12-річної середньої школи


школи

Українська середня школа перейде на систему дванадцятирічного навчання європейського зразку. Про це повідомила новопризначена міністр освіти України Лілія Гриневич у своєму інтерв’ю для DT.UA.

Як зазначила міністр, один з найскладніших аспектів даної реформи полягає в тому, щоб донести до населення переваги подібного походу.

“Належить пояснити, що таке 12-річна школа і чому в Європейському Союзі до 18 років людина обов’язково отримує шкільну освіту. Інша справа, що нам треба диверсифікувати ці можливості для людини, щоб вона протягом трирічної старшої профільної освіти могла отримати професію. Так влаштована освіта в Європейському Союзі, тому що це дозволяє підготувати дітей, підлітків до життя в суспільстві XXI ст. А це вимагає нового змісту та більшого часу навчання”, – зазначила вона.

Гриневич також розповіла про ще одному важливому аспекті майбутніх у даній сфері реформ: оптимізації сільських шкіл. Цей процес, за її словами, буде вестися у відповідності з меморандумом МВФ, про оптимізацію навчальних закладів, в яких навчається менше 25 учнів. В момент його підписання таких значилося 800, однак при затвердженні бюджету, від процесу оптимізації з її ініціативи були усунені початкові школи.

“Я сподіваюся, що ми будемо координувати наші плани з міністерством регіонального розвитку. У них є ресурси, наприклад на ремонт доріг, розвиток госпітальних та освітніх округів. Тільки коли є та дорога, і автобус, і школа краща, куди можна довозити.

За введення 12-річної системи у середній школі раніше висловлювався попередній глава Міносвіти Сергій Квіт. Відповідну заяву було зроблено ним у відповідь на заяву міністра фінансів про необхідність скоротити термін середньої освіти до 9 років з метою економії бюджетних коштів.

Нагадаємо, що 14 квітня Верховна Рада відправила уряд Арсенія Яценюка у відставку, призначила Гройсмана прем’єром і затвердила склад нового Кабміну, міністром освіти і науки стала Лілія Гриневич.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Як мукачівські дошкільнята спілкувалися з патрульними поліціянтами (фото)
Наступний Сьогодні в центрі Мукачева - "Писанковий рай"