Гусак Дмитро Васильович


Народився 3 травня 1937 р. В с. Велятино Хустського району Закарпатської області. Навчався в Ужгородському державному університеті на фізико–математичному факультеті з 1954 – 1959 р. У 1960 р. поступив до аспірантури при Інституті математики Академії Наук України, яку закінчив в 1963 р. В 1964 р. захистив кандидатську дисертацію на тему „К асимптотике распределения экстремумов однородного процесса с независимыми приращениями”. Дисертацію на ступінь доктора фіз.-мат. наук на тему „Метод факторизации в граничных задачах для одного класса случайных процессов” захистив у 1980 р. З 1964 р. постійно працює в Інституті математики (спочатку молодший науковий співробітник, потім старший науковий співробітник і провідний науковий співробітник). Гусак Д.В. в 1991 р. одержує диплом професора за спеціальністю теорія ймовірностей та математична статистика.

У 1982-1989 рр. за сумісництвом працював на посаді професора кафедри вищої математики у Київському Інституті інженерів цивільної авіації. З 1998 р. по сьогодні працює за сумісництвом на посаді професора кафедри теорії ймовірностей і математичної статистики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, з 2000 р. працює професором кафедри математичного аналізу Ужгородського національного університету (за сумісництвом).

Список наукових робіт Гусака Д.В. нараховує 134 найменуваннь, серед яких є монографії: „Граничные задачи для процессов с независимыми приращениями” (співавтор Братийчук М.С.), К., Наукова думка, 264с.; „Граничні задачі для процесів з незалежними приростами на скінченних ланцюгах Маркова”, К., Інститут математики НАНУ, Труди Інституту математики, т. 18, 1998 р., 320с.; „Математическая статистика и случайные процессы” (Практикум. Співавтори Л. Д. Вишневський та інші), К., Вища школа, 1992 р., 144с.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Горленко Олеся Михайлівна
Наступний Дробнич Володимир Григорович