Історія Мукачівського аграрного коледжу


Мукачівський аграрний коледж

Історія коледжу почалася із відкриття у 1921 р. першої на Закарпатті господарської школи з основ землеробства, яку через 8 років перетворено у платну Мукачівську державну господарську школу. Абсольвенти (курсанти школи) навчалися на стаціонарному (дворічному) та зимовому (шестимісячному) відділеннях, вивчаючи основи агрономії та тваринництва.

У роки німецької окупації навчальний заклад було перейменовано в Мукачівську молочарську та зимогосподарську школу. А 2 січня 1946 р. старе фотоНародний комісаріат землеробства України видав наказ №1 “Про організацію Мукачівського сільськогосподарського технікуму з відділеннями рільництва, плодоовочівництва й виноградарства”. Навчальний корпус складався із 6 аудиторій.

При технікумі було створено бібліотеку з фондом у 1000 книг, підсобне навчальне господарство. В 1949 р. було відкрито відділення механізації сільського господарства, у 1950 р. – зоотехнічне, в 1952 р. – заочний відділ, а з 1958 р. тут почали навчання майбутні бухгалтери. Відділення фельдшерів ветеринарної медицини відкрито в 1965 р., а в 1992 р. – фермерське.

В 2003 р. у технікумі відкрито відділення правознавства. З 2006 р. запрацювало відділення по підготовці спеціалістів для туристичної галузі краю, а в 2008 р. коледж отримав право на підготовку фінансистів.

Навчальний заклад створений згідно з розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 9 липня 1946 р. № 8499, як Мукачівський сільськогосподарський технікум, який у відповідності до наказу Міністерства сільського господарства УРСР від 31.01.1969 р. № 5к реорганізований в Мукачівський радгосп-технікум.

Згідно з наказом Міністерства агропромислового комплексу України від 30.03.1998 р. № 99 “Про перейменування радгоспів-технікумів” Мукачівський радгосп-технікум перейменований у Мукачівський державний аграрний технікум, а 02 березня 2006 року наказом Міністерства аграрної політики України № 93 “Про перейменування Мукачівського державного аграрного технікуму” його перейменовано у Мукачівський державний аграрний коледж.

Коледж заснований на державній формі власності і підпорядкований Міністерству аграрної політики України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 47р Мукачівський державний аграрний коледж реорганізовано у відокремлений структурний підрозділ Національного аграрного університету „Мукачівський аграрний коледж”. Наказом Національного університету біоресурсів і природокористування України № 827 від 15.12.2008р. ВСП НАУ „Мукачівський аграрний коледж” перейменовано у ВП НУБіП України „Мукачівський аграрний коледж”.

Інформація з офіційного сайту ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж»

Більше про Мукачівський аграрний коледж можете прочитати за посиланням.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На посаді директора Мукачівського аграрного коледжу затвердили Юрія Садварі
Наступний У Мукачеві відбудеться акція протесту через недофінансування профтехосвіти