Історики України і Словаччини провели конференцію про початок Другої світової (відео)


Під час конференції у залі вченої ради УжНУ

1–2 липня в залі Вченої ради УжНУ відбулася Міжнародна наукова конференція на тему «Україна і Словаччина на початку Другої світової війни: міфи, реалії, пам’ять». Першого дня науковці провели пленарне і секційні засідання, обговорили порушені теми. Другого дня засідала новообрана комісія істориків з української та словацької сторін. Організаторами виступили Інститут історії України НАН України, Ужгородський національний університет, Комісія істориків України і Словаччини, Національна спілка краєзнавців України.

Модерував захід член-кореспондент НАН України Степан Віднянський. Жартуючи, що розпочне роботу, як зазвичай Верховна Рада, – із привітань, він поздоровив Станіслава Аржевітіна, завідувача кафедри банківської справи Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана, з нещодавнім ювілеєм. Степан Васильович привернув увагу до виняткової актуальності теми конференції, пояснив її специфіку.

Відтак узяла слово проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел. Вона висловила сподівання, що учасники жваво обговорюватимуть дискусійні питання. Пані професор зауважила:

«Знаменно, що конференція з проблематики українсько-словацьких взаємин відбувається в Ужгороді, адже це один із центрів дослідження цих відносин, нашої спільної історії. Незважаючи на те, що історія – у минулому, вона розвивається, залучаються нові документи, застосовуються нові підходи, і таким чином ми можемо дивитися на події, що вже відбулися, під новим ракурсом».

Також наголосила, що відповіді на важливі питання сьогодення варто шукати в минулому, проаналізувавши причини певних явищ і намагаючись запобігти можливим негативним наслідкам.

Захід відвідала й Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді пані Янка Бур’янова, котра не пропускає жодного культурного, наукового заходу міжнародного рівня в краї. Дипломат висловила побажання Україні успіху у вступі до ЄС, що дасть широкі можливості для співпраці з європейськими країнами, позитив від якої буде величезним.

Декан історичного факультету УжНУ Володимир Фенич ще раз підкреслив актуальність такої конференції, висловив радість від систематичної співпраці зі словацькими колегами, повідомив, що за результатами заходу буде видано збірник наукових доповідей.

Наступного дня засідала Комісія істориків України і Словаччини. Обговорювали тему «Актуальні проблеми і нові міфи в сучасній українській і словацькій історіографії. Перспективи наукових досліджень та міжнародної співпраці».

Катерина Хижняк,
фото, відео Роберта Паппа,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті відбулися всеукраїнські змагання зі спортивного орієнтування «Мапа мольфара»
Наступний Випускникам Закарпатського угорського інституту дипломи вручили у церкві (фото)