Історики Ужгорода та Пряшева підписали угоду про міжнародне співробітництво


Історики УжНУ підписали угоду зі словацькими колегами, Володимир Фенич

22 квітня в Ужгороді підписали угоду про міжнародну співпрацю між Греко-католицьким теологічним факультетом Пряшівського університету та історичним факультетом УжНУ.

Юридичне оформлення двосторонньої міжнародної угоди урочисто відбулося під час конференції «Витоки Ужгородської унії, канонічне становлення Мукачівської єпархії та історична доля Греко-Католицьких Церков ужгородської унійної традиції» (до 370-ї річниці Ужгородської церковної унії).

Науковий форум відбувся завдяки спільній організаційній роботі Ужгородської богословської академії ім. Блаженного Теодора Ромжі та Науково-дослідного центру історично-релігійних студій «Логос» ДВНЗ «УжНУ»

Угоди словацькою та українською мовами підписали декани факультетів: з боку Пряшівського університету – монсеньйор, професор, доктор теології Петер Штурак;  від Ужгородського національного університету – доцент, доктор філософії Володимир Фенич.

Фактично угода встановлює не лише загальні наміри, а й конкретні кроки наукової, викладацької, видавничої співпраці, а також мобільності викладачів/студентів у сфері історії, релігієзнавства та культурології.

Сторони домовилися співпрацювати в таких напрямках:

– взаємна підтримка та реалізація наукових проектів;

– проведення досліджень у тих сферах, що становлять взаємний інтерес обох факультетів;

– організація спільних наукових конференцій, симпозіумів та семінарів;

– взаємний обмін викладачами для проведення лекцій і семінарів (мобільність);

– обмін публікаціями і видання наукової літератури;

– співпраця в публікації результатів спільних та індивідуальних досліджень;

– просування наукових і академічних інституцій для розвитку нових галузей гуманітарних і соціальних наук.

Звичайно, цей етап співпраці лише початковий, а конкретні напрямки взаємного співробітництва, реалізація спільних науково-дослідних та освітніх проектів мають міститися в більш докладних додаткових угодах, що апріорі зумовлено специфікою кожного напрямку співробітництва.

Загалом договір сприятиме розширенню можливостей у науковій співпраці за умови розробки тем, пов’язаних зі словацько-українським пограниччям в історичній ретроспективі, а також обміном науковими та освітніми знаннями з історії Церкви, культурної антропології чи історії пограниччя.

Отже, угода відкриває ширші перспективи наукового співробітництва між освітніми та науковими установами, обміну знаннями, науковою продукцією та створення наукових груп фахівців для глибшого вивчення тем з історії регіону.

За інформацією доцента кафедри історії України УжНУ
Віктора Кічери,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ужгородські дитсадки отримали кухонне обладнання за японські гроші
Наступний В МДУ відбулася благодійна виставка-ярмарок великодніх писанок