Коли починається навчальний рік у різних країнах світу


Перший дзвоник, Закарпаття

1 вересня починається новий навчальний рік. Цей день для більшості дітей є святковим, визначальним. Адже першокласники розпочинають своє шкільне життя, а учні випускних класів за цей рік мають остаточно визначитись із майбутньою професією. В Україні традиційно цього дня в школах проходять урочисті лінійки, вчителям дарують квіти, а перший дзвінок скликає учнів за парти.

Не в усіх країнах діти йдуть до школи 1 вересня, хоча День знань вважається міжнародним святом. Наприклад, у Японії навчальний рік починається у квітні, а закінчується в березні. У США діти сідають за парти і наприкінці липня, і в серпні, й у вересні, адже кожен освітній округ сам визначається з цією датою. В Австралії перший дзвінок лунає в лютому. Разом із нами зустрічають День знань 1 вересня Китай, Чехія, Білорусь, країни Балтики, Ізраїль і ще кілька десятків країн.

Першокласники Німеччини приходять до школи в середині жовтня, але не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, куди батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі. Вже за партами першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитися, чим його наповнили батьки.

У Канаді 1 вересня діти не йдуть до школи – вони святкують разом із батьками останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем Праці – Labor Day – і вважається офіційним закриттям літнього сезону. А навчання стартує наступного дня – у перший вівторок вересня.

Іспанські школярі розпочинають навчання наприкінці вересня – на початку жовтня, а завершують у середині червня. Щоденників, оцінок у зошитах немає, тож, якщо батьки не виявлятимуть бажання дізнатися про успіхи своїх нащадків, ніхто їх і не інформуватиме.

Діти Фінляндії та Швеції, скажімо, йдуть до класів 15 серпня. Школярі Камбоджі – 1 жовтня, а відпочивають з 30 липня по 30 вересня – в період дощів, коли часто бувають повені. На Шрі-Ланці учні сідають за парти, коли наші діти розгортають подарунки від Діда Мороза, їдять мандарини та олів’є – в перший понеділок січня.

Проте, хоч коли починався б навчальний рік і хоч як хто ставився б до цього дня, та навчатись треба. І сумлінно. Бо від цього залежатиме майбутнє. Тож – до роботи.  І нехай кожен новий день приносить відкриття, виявляє дитячі таланти. І нехай нові знання стануть сходинкою до втілення мрій!

Джерело: pedpresa.ua

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ганна Сопкова прокоментувала низькі результати ЗНО в Закарпатті
Наступний Начальниця управління освіти Ужгородської міськради про зміни в середній освіті