Колишній учитель із Ужгородщини займає найвищу неполітичну посаду в МЗС України


Андрій Заяць

Посаду держсекретаря випускник факультету іноземної філології здобув після відповідного конкурсу наприкінці минулого року.

Випускник романо-германської філології (нині факультету іноземної філології), закарпатець Андрій Заяць вже десять місяців працює держсекретарем Міністерства закордонних справ України.

Відповідно до нового закону про державну службу, посада державного секретаря є найвищою в дипломатичній службі, яка не має статусу політичної. Ця посада зберігається до приходу нового міністра.

Посаду держсекретаря МЗС України випускник УжНУ здобув після проходження відповідного конкурсу наприкінці минулого року. До цього Андрій Заяць працював у МЗС директором департаменту Близького Сходу та Африки. Перед тим очолював посольство в Гвінеї, в Сенегалі, працював послом у декількох країнах Африки.

Андрій Заяць народився на Ужгородщині. Знає англійську, французьку та угорську мову. Цікаво, що в 1993–1995 роках працював шкільним вчителем Часлівської школи. Як учитель став дипломатом? За словами Андрія Заяця, у 1994 році він супроводжував ректора Ужгородського університету як перекладач і познайомився з українським дипломатом Дмитром Ткачем, який через рік запропонував йому роботу в посольстві. Так уже в 1995–1998-му працює референтом, аташе, третім секретарем Посольства України в Угорській Республіці.

Іванка Когутич
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Вчителька з Ужгорода увійшла до ТОП-5 найкращих педагогів України (відео)
Наступний Філологи й програмісти Ужгородського університету виконують науковий проект, аналогів якого в Україні немає