Куди варто поїхати з дітьми влітку


Ведмідь у Синевирі
Ведмідь у Синевирі
Усі діти різні, як і батьки та їхні уявлення про те, коли починати, як готуватися до подорожі, куди і як далеко їхати, яке дозвілля пропонувати дітям. Читайте у добірці про цікаві “дитячі” напрямки на Закарпатті.

Поїздки і мандрівки з дітьми – вічний виклик для батьків.

СВІТ НАВКОЛО ТЕБЕ: ЗООПАРКИ ТА ЗООКУТОЧКИ

Тварини – це завжди хіт для дитячої аудиторії, особливо міської.

По-перше, це цікаво. По-друге, численні дослідження психологів підтверджують, що спілкування з братами нашими меншими впливає на дітей позитивно.

Реабілітаційний центр бурого ведмедя, НПП Синевир.

Спеціалізований центр реабілітації бурого ведмедя, створений у природному для них середовищі – у гірському лісі неподалік від знаменитого озера Синевир.

Бурий ведмідь – споконвічний мешканець Карпатських гір, він навіть зображений на гербі Закарпаття. На ділянці у 12 га їх утримують майже два десятки. Екскурсії не проводять, але є стенди з історіями клишоногих мешканців центру.

Колекція земноводних Музею природи і Форельне господарство Карпатського біосферного заповідника (м.Рахів).

Карпатський біосферний заповідник – один із найбільших в Україні, частина його лісових масивів – букові праліси – охороняється ЮНЕСКО як об’єкт всесвітньої природної спадщини (це єдиний такий об’єкт в Україні).

Карпатський біосферний заповідник

У музеї розкажуть про Карпати, геологічні процеси, які їх сформували, гірську флору і фауну. Форельне господарство займається розведенням риби для подальшого запліднення водойм.

Відвідувачі можуть дізнатися про особливості фауни гірських річок і погодувати риб спеціальним кормом. До речі, до об’єктів КБЗ відноситься також знаменита Долина нарцисів у околицях Хуста.

У заповіднику розроблено кілька екологічних стежок, де у супроводі науковців можна побачити багато цікавих природних об’єктів.

Страусяча ферма біля Хуста – найстаріше в Україні господарство, що займається розведенням страусів (існує вже майже 15 років). Розташоване біля окружної дороги міста Хуст. Можна погодувати птахів і випробувати на міцність страусяче яйце.

Окрім страусів, тут є також кілька кізочок і поні.

Оленяча ферма у селі Іза – тут розводять плямистих оленів. У господарстві понад сто тварин, завезених із Далекого Сходу. Раніше їх розводили для виготовлення ліків з рогів (роги спилювали щороку). Тепер ферма працює переважно як туристична атракція.

СЯДУ У ПОЇЗД, ХАЙ СОБІ ЇДЕ: ПІЗНАВАЛЬНІ МАНДРІВКИ

Музей історії залізниці у с.Колочава.

Єдиний на Закарпатті музей такого типу складається з раритетного паротяга та кількох вагонів, кожен із яких відтворює процес транспортування у різні історичні періоди.

У Колочаві зберігся коротенький відрізок колій (800 м), на яких можна покататися.

Також у музеї є діюча механічна дрезина. Загалом Колочава – єдине в Україні “село 10-ти музеїв”, тому там є що подивитися і дітям, і дорослим.

Мережа карпатських вузькоколійок: Вигодська (знаменитий “Карпатський трамвай” – від с.Вигода до с.Сенечів), Боржавська (від Іршави до Виноградова), а також Колочавська.

ГОРИ КЛИЧУТЬ: АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК НА ПРИРОДІ

Складність пішохідного маршруту для дітей – річ дуже індивідуальна, яка залежить від віку дитини, її стану здоров’я та звички до тривалих прогулянок.

Тренована дитина віком від 5-ти років може пройти 10 км і більше. Ми бачили в горах навіть немовлят (звісно, їх несли у спеціальних рюкзаках) та 3-4-річних, які із задоволенням йшли самі.

Ходити в походи з дитиною варто починати з коротких легких маршрутів.

Добре сплануйте маршрут, будьте готові нести дитину і її речі, якщо вона втомиться, і не забувайте як слід захищати її від сонця – воно в горах активне.

Багатокрісельні гірські витяги, де дорослі можуть сісти разом із дитиною і які працюють улітку, є на курортах “Буковель” (Івано-Франківська область), “Захар Беркут” (село Волосянка, Львівська область), а також у Пилипці, Міжгір’ї, на горі Красія в селі Вишка (Закарпатська область).

Інші витяги, навіть якщо вони і функціонують улітку, – однокрісельні, на них відправляти дітей самих не варто.

Витяг у Пилипці

Активний відпочинок і екологічно орієнтовані активності пропонують деякі літні табори.

НАЗАД В МАЙБУТНЄ: ІСТОРІЯ І ТРАДИЦІЇ

Дітей, які захоплюються історією і середньовіччям, безумовно зацікавлять подорожі по замках.

У Сент-Міклоші щороку проводять фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош” із лицарськими змаганнями, танцями і забавами.

У селі Зарічово (Перечинський район) є лемківська садиба-музей, у ній же можна домовитися про відвідини музею ромської культури на території ромського поселення.

За матеріалами Тетяни Олійник,
Українська правда. Життя

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній НАЗЯВО розпочне роботу восени 2016 року
Наступний Доцент УжНУ розповіла про особливості викладання в університетах Італії (відео)