Куди варто поїхати з дітьми влітку


Ведмідь у Синевирі
Ведмідь у Синевирі
Рейтинг публікації:
Голосів: 0
Усі діти різні, як і батьки та їхні уявлення про те, коли починати, як готуватися до подорожі, куди і як далеко їхати, яке дозвілля пропонувати дітям. Читайте у добірці про цікаві “дитячі” напрямки на Закарпатті.

Поїздки і мандрівки з дітьми – вічний виклик для батьків.

СВІТ НАВКОЛО ТЕБЕ: ЗООПАРКИ ТА ЗООКУТОЧКИ

Тварини – це завжди хіт для дитячої аудиторії, особливо міської.

По-перше, це цікаво. По-друге, численні дослідження психологів підтверджують, що спілкування з братами нашими меншими впливає на дітей позитивно.

Реабілітаційний центр бурого ведмедя, НПП Синевир.

Спеціалізований центр реабілітації бурого ведмедя, створений у природному для них середовищі – у гірському лісі неподалік від знаменитого озера Синевир.

Бурий ведмідь – споконвічний мешканець Карпатських гір, він навіть зображений на гербі Закарпаття. На ділянці у 12 га їх утримують майже два десятки. Екскурсії не проводять, але є стенди з історіями клишоногих мешканців центру.

Колекція земноводних Музею природи і Форельне господарство Карпатського біосферного заповідника (м.Рахів).

Карпатський біосферний заповідник – один із найбільших в Україні, частина його лісових масивів – букові праліси – охороняється ЮНЕСКО як об’єкт всесвітньої природної спадщини (це єдиний такий об’єкт в Україні).

Карпатський біосферний заповідник

У музеї розкажуть про Карпати, геологічні процеси, які їх сформували, гірську флору і фауну. Форельне господарство займається розведенням риби для подальшого запліднення водойм.

Відвідувачі можуть дізнатися про особливості фауни гірських річок і погодувати риб спеціальним кормом. До речі, до об’єктів КБЗ відноситься також знаменита Долина нарцисів у околицях Хуста.

У заповіднику розроблено кілька екологічних стежок, де у супроводі науковців можна побачити багато цікавих природних об’єктів.

Страусяча ферма біля Хуста – найстаріше в Україні господарство, що займається розведенням страусів (існує вже майже 15 років). Розташоване біля окружної дороги міста Хуст. Можна погодувати птахів і випробувати на міцність страусяче яйце.

Окрім страусів, тут є також кілька кізочок і поні.

Оленяча ферма у селі Іза – тут розводять плямистих оленів. У господарстві понад сто тварин, завезених із Далекого Сходу. Раніше їх розводили для виготовлення ліків з рогів (роги спилювали щороку). Тепер ферма працює переважно як туристична атракція.

СЯДУ У ПОЇЗД, ХАЙ СОБІ ЇДЕ: ПІЗНАВАЛЬНІ МАНДРІВКИ

Музей історії залізниці у с.Колочава.

Єдиний на Закарпатті музей такого типу складається з раритетного паротяга та кількох вагонів, кожен із яких відтворює процес транспортування у різні історичні періоди.

У Колочаві зберігся коротенький відрізок колій (800 м), на яких можна покататися.

Також у музеї є діюча механічна дрезина. Загалом Колочава – єдине в Україні “село 10-ти музеїв”, тому там є що подивитися і дітям, і дорослим.

Мережа карпатських вузькоколійок: Вигодська (знаменитий “Карпатський трамвай” – від с.Вигода до с.Сенечів), Боржавська (від Іршави до Виноградова), а також Колочавська.

ГОРИ КЛИЧУТЬ: АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК НА ПРИРОДІ

Складність пішохідного маршруту для дітей – річ дуже індивідуальна, яка залежить від віку дитини, її стану здоров’я та звички до тривалих прогулянок.

Тренована дитина віком від 5-ти років може пройти 10 км і більше. Ми бачили в горах навіть немовлят (звісно, їх несли у спеціальних рюкзаках) та 3-4-річних, які із задоволенням йшли самі.

Ходити в походи з дитиною варто починати з коротких легких маршрутів.

Добре сплануйте маршрут, будьте готові нести дитину і її речі, якщо вона втомиться, і не забувайте як слід захищати її від сонця – воно в горах активне.

Багатокрісельні гірські витяги, де дорослі можуть сісти разом із дитиною і які працюють улітку, є на курортах “Буковель” (Івано-Франківська область), “Захар Беркут” (село Волосянка, Львівська область), а також у Пилипці, Міжгір’ї, на горі Красія в селі Вишка (Закарпатська область).

Інші витяги, навіть якщо вони і функціонують улітку, – однокрісельні, на них відправляти дітей самих не варто.

Витяг у Пилипці

Активний відпочинок і екологічно орієнтовані активності пропонують деякі літні табори.

НАЗАД В МАЙБУТНЄ: ІСТОРІЯ І ТРАДИЦІЇ

Дітей, які захоплюються історією і середньовіччям, безумовно зацікавлять подорожі по замках.

У Сент-Міклоші щороку проводять фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош” із лицарськими змаганнями, танцями і забавами.

У селі Зарічово (Перечинський район) є лемківська садиба-музей, у ній же можна домовитися про відвідини музею ромської культури на території ромського поселення.

За матеріалами Тетяни Олійник,
Українська правда. Життя

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній НАЗЯВО розпочне роботу восени 2016 року
Наступний Доцент УжНУ розповіла про особливості викладання в університетах Італії (відео)