Київські вчені прочитали ужгородцям лекцію з теорії ігор та логістики


Петро Стецюк, завідувач відділу Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова
Петро Стецюк, завідувач відділу Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова
У суботу, 5 травня, студенти, аспіранти та викладачі факультету інформаційних технологій мали змогу послухати лекції, які стосувалися теорії ігор та логістики. Лекторами виступили доцент Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Сергій Доценко та завідувач відділу Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова Петро Стецюк.

До речі, Петро Іванович уже третій рік працює на факультеті інформаційних технологій за сумісництвом, і магістранти підрозділу мають можливість відвідувати його лекції та набути досвіду в розв’язуванні задач логістичного спрямування за допомогою сучасних інтернет-засобів.

Перша лекція на тему «Джон Неш та сучасна теорія ігор» була прочитана Сергієм Доценком при активному контакті з зацікавленою аудиторією. Сергій Іванович демонстрував слухачам фрагменти фільму «Ігри розуму» (роль Джона Неша зіграв Рассел Кроу) і разом з аудиторією обговорював наукові питання, які порушувалися в стрічці.

До речі, уже в 21 рік Джон Неш написав дисертацію з тематики теорії ігор, а через 45 років отримав за неї Нобелівську премію. Виконуючи наукові дослідження, цей непересічний американець вважав, що в науці важливо вміти не тільки напружити мозок, а й розслабити. Більш детально ознайомитися з матеріалами лекції можна за посиланням.

Під час лекції на факультеті інформаційних технологій УжНУ
Під час лекції на факультеті інформаційних технологій УжНУ
Сергій Доценко, доцент Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка
Сергій Доценко, доцент Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка

Другу лекцію «Двоетапна транспортна задача із заданою кількістю проміжних пунктів» прочитав Петро Стецюк. Петро Іванович, окрім цікавого матеріалу, який стосується задач транспортного типу, звернув увагу на постать американця угорського походження Вільяма Каруша, який також у 21 рік (за аналогією з Джоном Нешем) у своїй магістерській роботі описав необхідні умови розв’язання задачі нелінійного програмування, які суттєво пізніше перевідкрили Кун та Таккер. Презентація лекції доступна за посиланням.

Насамкінець варто сказати про домовленість регулярно проводити такі лекції. Тож наступна зустріч із двома шанованими науковцями з Києва з не менш цікавою тематикою відбудеться у жовтні цього року.

Олександр Лавер
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Найкрасивішою іноземною студенткою УжНУ визнали дівчину з Нігерії (фото)
Наступний Студенти та викладачі МДУ стали лауреатами конкурсу "Голос країни"