Лучко Йосип Йосипович


Народився 15 листопада 1944 р. у с. Вишково Хустського району Закарпатської області. У 1968-1973 рр. навчався на інженерно-будівельному факультеті Львівського політехнічного інституту. Закінчив з відзнакою і отримав кваліфікацію інженера-будівельника за спеціальністю промислове та цивільне будівництво. У 1979 р. закінчив (вечірньо) факультет прикладної математики і механіки Львівського національного університету імені І.Франка. Одержав кваліфікацію „математик-обчислювач” за спеціальністю „математика”. У 1975-1978 рр. навчався в очній аспірантурі при науково-дослідному інституті будівельних конструкцій Держбуду СРСР. В цьому інституті 17 жовтня 1980 р. захистив дисертацію „Міцність, тріщиностійкість та деформативність залізобетонних згинальних елементів із дрібнозернистих бетонів при короткочасних та довготривалих навантаженнях” на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності „Будівельні конструкції”.

З 1978 по 1983 рр. – асистент кафедри архітектурні конструкції Львівського політехнічного інституту. З 1984 р. працює в фізико-механічному інституті імені Г.В.Карпенка НАН України на посаді молодшого наукового співробітника, згодом наукового (1986), старшого (1991) та провідного (2000). 1 березня 2000 р. захистив дисертацію „Методи оціннотріщиностійкості та довговічності залізобетонних елементів конструкцій” на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю „Механіка деформованого твердого тіла”. 20 серпня 2000 р. рішенням Президії ВАК України присуджено науковий ступінь доктора технічних наук. Опублікував 205 наукових праць, серед яких авторські монографії ”Методи оцінки несучої здатності і підвищення тріщиностійкості залізобетонних елементів конструкцій” (1997), „Міцність, тріщиностійкість і довговічність бетонних та залізобетонних конструкцій на засадах механіки руйнування” (1999). Має 5 патентів і авторських свідоцтв.

Й.Й.Лучко був заступником, а в даний час є відповідальним редактором збірників наукових праць „Механіка і фізика руйнування будівельних матеріалів та конструкцій”, який виходить кожні два роки починаючи з 1996 р., та „Діагностика та реконструкція мостів і будівельних конструкцій”, який видається починаючи з 1999 р. Дійсний член Академії будівництва України з 2002 р. На кафедрі міського будівництва і господарства Ужгородського національного університету працює за сумісництвом на посаді професора з лютого 2001 р.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Лемак Василь Васильович
Наступний Маляр Василь Андрійович