Марія Сігетій узяла участь у презентації інформаційно-аналітичної системи EvaluEd


23 листопада 2022 року Державна служба якості освіти України презентувала розроблену спільно з міжнародними партнерами інформаційно-аналітичну систему EvaluEd, що реалізована в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку. Марія Сігетій, начальниця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області, взяла участь у презентації та післяпрезентаційному обговоренні розробки.

Відкрили захід Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України, та Радек Матула, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні. Ондржей Андрис, заступник головного шкільного інспектора Чеської шкільної інспекції, керівники закладів загальної середньої освіти, керівники органів управління освітою.

Іван Юрійчук, заступник Голови Служби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, представив громадськості новий інструмент, що відкриває нові можливості для розвитку школи. Зокрема, системою передбачено:

  • прозорість, мінімізація дії суб’єктивних чинників;
  • відстеження динаміки та вчасне реагування на виявлені проблеми;
  • збереження і цифровізація даних;
  • отримання інформації з різних джерел для аналізу стану системи освіти;
  • можливість прийняття виважених управлінських рішень на основі достовірних даних.

Система EvaluEd постійно доступна онлайн і відкрита не лише для завдань аналізу, а й своєчасної актуалізації даних верифікованими користувачами. Наразі в ній зареєстровано третину закладів загальної середньої освіти, триває постійне поповнення й оновлення даних.

До післяпрезентаційної дискусії щодо розробки приєдналася також Марія Сігетій, начальниця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області, обговорила з розробниками та гостями практичний аспект й особливості роботи системи та зазначила, що 247 шкіл області вже почали роботу в EvaluEd. Зокрема, розробка дозволила автоматизувати механізм проведення дистанційного збору даних, завдяки чому великі обсяги інформації щодо закладу освіти тепер доступні в режимі реального часу керівникам, управлінцям освітою, очільникам громад. Крім того, третій етап сертифікації педагогічних працівників, у якому взяли участь 40 педагогів області цього року проходив із використовуванням системи.

Очікується, що незабаром на базі EvaluEd буде доступним модуль для простого й швидкого самооцінювання школи, завдяки чому директор зможе:

  • визначити якість управлінських та освітніх процесів, не витрачаючи значних зусиль;
  • відстежувати динаміку за кожним з аспектів освітнього процесу;
  • оцінювати ефективність тих чи тих управлінських рішень.

Крім того, за результатами самооцінювання керівник матиме змогу порівняти свій заклад з іншими, маючи доступ до узагальнених даних як по всій країні, так і у розрізі конкретної області чи громади.

Додатково:

Чеська агенція розвитку (ЧАР) утворена Міністерством закордонних справ Чеської Республіки 2008 року з метою поліпшення якості життя й підтримки сталого розвитку. Наразі ЧАР реалізовує проєкти в багатьох країнах світу.

Прессслужба управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В УжНУ відкрили коворкінг для переселенців (відео)
Наступний Студенти УжНУ стали переможцями на міжнародних змаганнях з програмування (фото)