Медіацентр УжНУ зняв документальну стрічку про професора Павла Чучку (відео)


Фільм «Лабіринт Чучки. Життя після життя» та бібліографічний покажчик «Покликання», укладений працівниками Наукової бібліотеки вишу, було презентовано під час урочистої пам’ятної академії в ректораті УжНУ.

Днями в ректораті Ужгородського національного університету відбулася урочиста подія – колектив філологічного факультету вишу організував пам’ятну академію, присвячену відомому мовознавцеві, професору Павлові Чучці з нагоди його 90-річчя.

На захід завітали колеги, рідні, друзі Павла Павловича. Модерувала зустріч завідувачка кафедри словацької філології Світлана Пахомова, яка тепло привітала присутніх та наголосила на величині постаті свого Вчителя, багатогранності його таланту та внескові в мовознавчу науку. Після цього слово взяв перший проректор УжНУ Олександр Сливка, який відзначив важливість таких зустрічей. За його словами, вечори пам’яті дають змогу глибше осмислити працю людей із великої літери.

Галина Шумицька, Світлана Пахомова, Олександр Сливка
Галина Шумицька, Світлана Пахомова, Олександр Сливка

Почесним гостем зібрання став генеральний консул Словаччини в Ужгороді Мірослав Мойжіта. Він подякував організаторам за запрошення, висловив приємність бути присутнім у залі та долучитися до такої важливої ініціативи. Відтак слово мала декан філологічного факультету Галина Шумицька, яка презентувала присутнім, напевно, найбільш очікувану частину заходу – документальний фільм, створений працівниками Медіацентру УжНУ, «Лабіринт Чучки. Життя після життя».

«Напевно я ніколи так багато не спілкувалася з Павлом Павловичем, як в останні два місяці – через тих, хто про нього розповідав. Сьогодні з нашого фільму про науковця говоритимуть відомі в Україні й поза її межами люди, а також близькі йому люди. А зародилася ідея створити таку стрічку ще на презентації фільму про Василя Німчука. Тоді до творчої групи підійшов Олександр Гаврош і сказав: «Робіть фільм про Павла Чучку, робіть, поки він живий». Утілити цей задум вдалося тепер», – розповіла Галина Василівна.

Відтак присутні перейшли до перегляду. Автори 37-хвилинного фільму – працівники Медіацентру УжНУ – Галина ШумицькаВіталій ЗавадякВасиль ПутрашикЛеся ПоліхаОлександр Балега і Галина Кришінець. Крім того, величезну допомогу творчій групі впродовж знімального процесу надали сини Павла Павловича – Павло та Мирослав. Голосами фільму й провідниками його сюжетних ідей стали Світлана Пахомова та Павло Чучка-молодший.

«Лабіринт Чучки. Життя після життя» – це численні спогади людей, які були причетні до наукової й життєвої дороги Павла Павловича. В епізодах стрічки можна побачити його рідних, друзів, колег, учнів. Усі вони пам’ятають визначного мовознавця працьовитим і натхненним, життєрадісним, а головне – сповненим любові до своєї справи. Автори залучили у фільм і збережене архівне відео з професором – тож Павло Павлович не раз звертається до глядачів і сам.

Цього ж дня працівники Наукової бібліотеки УжНУ, зокрема завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Лариса Мельник, презентували присутнім свіжовиданий бібліографічний покажчик «Покликання», який містить інформацію про всі друковані праці вченого. Директор підрозділу Марія Медвідь розповіла про свіжодрук, поділилася думками про захід, спогадами про Павла Чучку та вручила кілька примірників поважним гостям зібрання.

Марія Медведь дарує покажчик Павлу Чучці-молодшому
Марія Медведь дарує покажчик Павлові Чучці-молодшому

До теплих слів на згадку про ужгородського мовознавця долучилися з промовами доцент кафедри словацької філології Юлія Юсип-Якимович, завідувач кафедри класичної та румунської філології ФІФ Емілія Швед, відомий у краї фольклорист, літературо- і краєзнавець Іван Сенько.

Наостанок слово взяв син мовознавця – Павло Чучка-молодший:

«Феномен Чучки в тому, що хоч би за що батько брався – усе в нього виходило. Найголовніше – він цінував людей, хай якими вони були».

Урочистий захід організатори завершили подякою присутнім за виявлену увагу.

Антоніна Чундак
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У закарпатських ПТНЗ вдосконалюють методику навчання майбутніх швачок
Наступний У закарпатських ПТНЗ популяризують професію верстатника