Мікловда Василь Петрович


Народився 8 грудня 1946 р. в с. Тур’я-Пасіка Перечинського району Закарпатської області. У 1970 р. закінчив економічний факультет Ужгородського державного університету, в 1979 р. – аспірантуру Львівського державного університету ім. І.Франка. У 1980 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Господарський розрахунок виробничих об’єднань та шляхи його удосконалення”, а в 1994 р. – докторську на тему “Економіко-організаційні методи ефективної роботи промислових підприємств”. Кандидат економічних наук з 1980 р., доктор економічних наук з 1994 р., доцент з 1983 р., професор з 1995 р., член-кореспондент НАН України з 2000 р. У 1995 р. присвоєно почесне звання “Заслужений працівник освіти України”, у 2001 р. нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, у 2003 р. став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки.

Напрямами наукової роботи є дослідження нових економічних процесів, які впливають на роботу промислових об’єктів різних форм власності; вузлових проблем теорії і практики розвитку трудового потенціалу, механізму його реалізації; розвитку і ефективності функціонування підприємницьких структур в умовах формування національної економічної системи із врахуванням регіональних особливостей. В.П.Мікловда – автор понад 150 наукових праць, у т.ч. 11 монографій, серед яких три одноосібні, п’ять написані у співавторстві і три колективні.

Одноосібні монографії: (Госпрозрахункове стимулювання ефективності виробництва.- Ужгород: Карпати, 1988.- 4 д.а.; Організаційно-економічні фактори ефективного використання трудового потенціалу в умовах трансформації економіки.- Ніредьгаза (Угорщина): Угорська академія наук, 1996.- 12 д.а.; Ринкова трансформація економіки регіону.- Ужгород: Карпати, 2000.- 11 д.а.). Підготував 19 кандидатів економічних наук і одного доктора наук.

Бере активну участь у громадській роботі. Він – член вченої ради Ужгородського національного університету, голова спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій в Ужгородському національному університеті, член спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України, член редколегії журналів “Регіональна економіка” та “Економіка промисловості”, головний редактор наукового вісника Ужгородського університету, серія “Економіка”, радник голови Закарпатської обласної ради з економічних питань.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Мигович Іван Іванович
Наступний Ніколайчук Віталій Іванович