Молоді вчені УжНУ перемогли в конкурсі наукових проєктів МОН


З метою підтримки молодих науковців, Міністерство освіти і науки України започаткувало у 2016 році “Конкурс проєктів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах”.

Відповідно до наказу МОН України “Про затвердження переліку наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України” № 1489 від 30.12.2021 р. у 2022 році МОН профінансує 34 нові проєкти молодих вчених.

Науковий проєкт Ужгородського національного університету: “Екологічно безпечні Ag-провідні тверді електроліти для новітніх систем накопичення енергії” – керівник Філеп Михайло та колектив авторів: Артем Погодін, Антоніна Малініна, Ірина Шендер, Тетяна Бабука, Віктор Студеняк та Богдана Лопушанська, потрапив до переліку проєктів наукових робіт, що фінансуватимуться, зайнявши 11 місце.

Науковий проєкт спрямовано на вирішення важливих енергетичних та матеріалознавчих проблем, створення екологічно безпечних та ефективних Ag+ провідних твердих електролітів як робочих елементів твердотільних джерел енергії для новітніх систем накопичення енергії. Сполуки, що можуть використовуватись у ролі твердих електролітів, повинні відповідати ряду вимог, серед яких: поліедрична будова кристалічної структури яка забезпечує ефективну міграцію та дифузію іонів та значна кількість можливих еквівалентних кристалографічних позицій, що є частково заповненими. Цим критеріям відповідає широкий клас тернарних та тетрарних сполук із структорою аргіродиту. Аналогічний структурний мотив аргіродитів сприяє широкій варіативності можливих складів, що є передумовою для одержання матеріалів із необхідними параметрами.

Мета проєкту полягає в отриманні оптимальних за властивостями Ag+ іонпровідних матеріалів на основі тетрарних сполук структури аргіродиту Ag7PS6 та Ag8GeS6, придатних для використання в якості новітніх систем накопичення енергії, повідимили в УжНУ.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Двох професорів УжНУ включили в Науково-консультативну раду при голові Верховної Ради України
Наступний Почесний доктор УжНУ Алекс Міцо конкурував із Біллом Гейтсом