Міністерство хоче спростити санітарні вимоги до дитсадків


дитячий садок

20 січня 2016 року у Міністерстві охорони здоров’я України відбулося публічне обговорення проекту Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, метою якого є створення сучасних вимог до безпечного функціонування дитячих садків.

Проект Санітарного регламенту, що розміщено на сайті МОЗ України, було обговорено з точки зору практики його застосування у сучасних умовах, реалістичності виконання вимог та надано конкретні рекомендації щодо доопрацювання відповідного документу.

Ігор Перегінець, заступник Міністра охорони здоров’я, підкреслив необхідність перегляду чинних санітарних вимог до дитячих садочків, враховуючи їх неактуальність та зарегульованість. Він зазначив, що зберігаючи пріоритетом здоров’я та безпеку дітей, необхідно створити сприятливі умови для розвитку наявних та створення нових дошкільних навчальних закладів, які б відповідали сучасним світовим тенденціям.

Позицію Міністерства освіти і науки України щодо змісту Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів представила Тамара Панасюк, начальник відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України. Вона повідомила, що очікується регламент, який буде відповідати сьогоденню, з урахуванням досвіду інших країн світу у цьому питанні та не буде перепоною для розвитку мережі дошкільних навчальних закладів різної форми власності, у тому числі у пристосованих приміщеннях, адже в Україні спостерігається перевантаженість існуючих дитячих садків та недостатня кількість місць у них.

Олена Заплотинська, проектний менеджер реформи освіти Національної ради реформ, презентувала основні тенденції і вимоги до дитсадків у Європейському Союзі.

Про особливості дотримання чинних санітарних норм дошкільними навчальними закладами розповів Святослав Протас. Він підкреслив необхідність збереження лише тих вимог, які безпосередньо впливають на здоров’я дітей; регулювання конкретних параметрів безпеки, при цьому відмовившись від регулювання способів досягнення таких параметрів, повідомляють на сайті МОН.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Великобританії скасували студентські стипендії
Наступний У НАН буде скорочення співробітників через недофінансування