МОН перекладає відповідальність за “оптимізацію” закладів профтехосвіти на області


Нарада у МОН

24 березня 2016 року за участю Міністра освіти і науки України Сергія Квіта відбулась Всеукраїнська нарада керівників органів управління освітою обласних і Київської міської державних адміністрацій.

У заході також взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Роман Єрмоличев, начальник відділу гуманітарного розвитку департаменту розвитку соціальної та гуманітарної сфери Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Стельмах.

Сергій Квіт звернув увагу учасників наради на питання модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів. Міністр підкреслив, що всі важливі рішення щодо мережі професійно-технічної освіти повинні вирішуватись тільки в областях. «Рішення про оптимізацію приймається на обласному рівні, адже в областях краще знають, які професії їм потрібні, і які заклади укрупнювати», – наголосив Сергій Квіт.

Окрім того, проектом базового закону «Про освіту» передбачені обласні багатопрофільні центри. Таким чином будуть створені великі навчальні заклади, в яких навчатиметься велика кількість учнів з багатьох професій.

Учасники наради також обговорили питання щодо фінансування професійно-технічної освіти. Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що Міністерство освіти і науки України і Міністерство фінансів України намагаються спільно виробити рішення щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти. Зокрема, сьогодні розглядаються спільні пропозиції щодо механізмів та пошуку ресурсів фінансування закладів у наступному році.

Представник Міністерства фінансів України, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Роман Єрмоличев повідомив, що Міністерство фінансів разом із Міністерством освіти і науки шукає спільне рішення щодо фінансування професійно-технічної освіти. За його словами, з метою підтримки професійно-технічної освіти було прийнято рішення про розподіл дотаційних коштів у розмірі 500 мільйонів гривень. Перші двісті мільйонів уже направлено до областей, зокрема, до міст обласного значення.

Учасники наради порушили питання розподілу освітньої субвенції, придбання шкільних автобусів, закупівлі підручників за кошти місцевих бюджетів, деінститулізації системи інтернатних закладів, проведення державної підсумкової атестації з іноземної мови та інші, – повідомили на сайті МОН.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На факультеті інформаційних технологій УжНУ відбудеться Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування
Наступний В УжНУ на студраду виділили 385 тисяч гривень