МОН рекомендує Закарпатському ІППО перевіряти олімпіади з інформатики автоматизовано


Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти
Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти

Відповідний лист “Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики та інформатики” директора Державної установи “Інститут модернізації змісту освіти” 14 листопада 2018 року адресований директорам інститутів післядипломної педагогічної освіти, зокрема й директорці Закарпатського ІППО Тетяні Палько.

Відповідно до методичних рекомендацій Інституту модернізації й змісту освіти,

”   Рекомендовано проводити всі практичні тури, роботи учасників мають виконуватись на комп’ютерах та перевірятись на наборах тестів. Виходячи із сучасних тенденцій розвитку олімпіади з інформатики перевірку робіт учасників рекомендується проводити з допомогою автоматизованої системи перевірки, це забезпечить максимальну відкритість і прозорість результатів”.

 

Нагадаємо, що минулого року на Закарпатті громадськість обурилася тим, що в Ужгороді на олімпіаді з інформатики завдання перевіряли “вручну”, з критикою такого способу перевірки виступили й провідні фахівці з IT-освіти в Україні, серед яких Сергій Петров, Валентин Мельник, Юрій Горошко, Олександр Міца, Сергій Жуковський.

В Україні є широкі можливості для використання автоматизованої системи перевірки завдань, однак під час міських ужгородських олімпіад ними не послуговуються. За твердженням фахівців, Ужгород – єдиний обласний центр, де автоматичну перевірку завдань не використовують.

Залишається тільки сподіватися, що обласне освітнє керівництво врахує рекомендації МОН і дослухається до порад представників IT-спільноти й цього року проведе всі етапи олімпіади автоматизовано, з використанням комп’ютерів. Адже виконання завдань із програмування на папері, а не на комп’ютері, – виглядає дивно.

Детальніше про проблему читайте за покликанням.

Subscribe
Повідомляти про
guest
1 Коментар
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Адальберт
Адальберт
21.11.18 07:51

Чудова ідея! Давно пора почати використовувати автоматичну систему перевірки при проведенні міських олімпіад.

Попередній Вчителі обговорили в Ужгороді типові помилки учнів на ЗНО з української
Наступний Студентів УТЕК КНТЕУ вчили правильно утилізувати відходи (фото)