Москаль спростував інформацію, оприлюднену на сайті МОН


Довезення учнів до опорних шкіл - автобус, Закарпаття

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті сьогодні назвав “фейком” новину про те, що через створення опорних шкіл на Закарпатті будуть скорочені класи, а дітей довозитимуть в опорні школи.

Скриншот публікації із сайту Геннадія Москаля:

Скриншот із офіційного сайту Г. Москаля
Скриншот із офіційного сайту Г. Москаля (для збільшення натисніть на зображення).

Оскільки першоджерелом новини про скорочення кількості класів через створення опорних шкіл є Освітній портал Закарпаття, редакція нашого видання вважає за необхідне акцентувати на тому, що зазначена інформація не є журналістським “фейком”, а взята з офіційних джерел. Основою для публікації у нашому виданні стали матеріали із сайту Міністерства освіти і науки України, – зокрема, зі збірника інформаційно-статистичних матеріалів серпневої педагогічної конференції (про опорні школи тут на с. 48-53).

Ось сторінки зі збірника, статистику з яких оприлюднило наше видання у публікації, про яку йдеться:

Діаграма 4.52 - кількість учнів, яких довозитимуть
Діаграма 4.52 – кількість учнів, яких довозитимуть до опорних шкіл. Джерело цієї та інших діаграм – сайт МОН України

 

Діаграма 4.55 - кількість класів, які буде скорочено
Діаграма 4.55 – кількість класів, які буде скорочено

Крім того, на сайті МОН зазначено, що на Закарпатті будуть створені 3 опорні школи:

Діаграма 4.51 - кількість опорних шкіл в областях
Діаграма 4.51 – кількість опорних шкіл в областях

Ці опорні школи в Закарпатській області матимуть 17 філій:

Діаграма 4.56 - кількість філій опорних ЗНЗ
Діаграма 4.56 – кількість філій опорних ЗНЗ

Як зазначено у самому збірнику, статистичну інформацію надано Державною службою статистики України, Міністерством освіти і науки України, Інститутом освітньої аналітики, Інститутом модернізації змісту освіти, Українським центром оцінювання якості освіти.

Інформація про опорні школи у збірнику актуальна – станом на 1 серпня 2016 року. З повним текстом збірника можна ознайомитися на сайті МОН.

Нагадаємо, що три школи, які мають стати опорними, на Закарпатті були визначені ще у травні 2016 року: два переможці обласного конкурсу на кращий проект опорної школи (Ясінянська ЗОШ №2 на Рахівщині, Горінчівська ЗОШ на Хустщині) та школа в с.Тур’я-Ремета Перечинського району  (див. наказ директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Г.І.Сопкової від 12 травня 2016 року). Згідно з іншим наказом директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА – від 10 лютого 2016 року, – відповідальні за реалізацію в області проекту опорних шкіл особи щомісяця до 1 числа мають інформувати МОН про хід виконання “дорожньої карти” зі створення опорних шкіл.

Освітній портал Закарпаття ставиться з повагою до своїх читачів, тому наші журналісти ніколи не створюють “фейкових” новин і публікують перевірену інформацію, у цьому випадку – з офіційного сайту Міністерства освіти і науки України. Однак голова Закарпатської ОДА, безперечно, має більш повні відомості про те, на якому етапі зараз у регіоні реформа освіти, зокрема ситуація зі створенням опорних шкіл.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ринок, торговельний центр, гуртова база: де краще купувати шкільне приладдя
Наступний Цьогорічні особливості поселення в гуртожитки УжНУ