Мукачівська міськрада пропонує сусіднім селам платити за навчання дітей


Мукачево

Цього тижня відбулася сесія Мукачівської міської ради, на якій ухвалили рішення переформатувати муніципальну поліцію в муніципальну інспекцію, та створити одне комунальне підприємство, яке займатиметься перевезеннями пасажирів. Тим часом, у мережі, на офіційній сторінці міської ради у мережі фейсбук з’явився проект рішення, згідно з яким Мукачівська міська рада має намір пропонувати сільським радам платити за дітей, які навчаються у Мукачеві. Мова йде про тих дітей, які навчаються у садочку, чи школі, чи займаються у позашкільних навчальних закладах, але проживають у навколишніх селах, повідомляє М-Студіо.

Мукачево пропонує сільським радам фінансувати освітні послуги своїх дітей. Дозвіл на оприлюднення регуляторного акту – проекту рішення «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами (іншими органами місцевого самоврядування) у сфері надання послуг» розробленого управлінням освіти, молоді та спорту виконкому надано на засіданні депутатської комісії з питань освіти, культури, молоді і спорту та духовного розвитку.

На утримання однієї дитини в садочку бюджет міста виділяє щомісяця 2112 гривень, для утримання школяра в 1-4 класів місто щомісяця виділяє 1108 гривень , для утримання школяра в 5-11 класах місто щомісяця виділяє 727 гривень, це – без врахування субвенцій з держбюджету, йдеться у повідомленні на офіційній сторінці міської ради. Також проектом передбачається сільським радам укладати угоди з Мукачевом, і а в разі відсутності договору – батьки змушені будуть платити за своїх дітей самостійно. У проекті є кілька винятків – це діти пільгових категорій, а також працівників, як працюють у сферах влади міста. Безкоштовними ці послуги мають стати для жителів сіл, які приєднаються до Мукачева.

«Тиск з боку Мукачівської міської ради, щоб створити ОТГ», – так в обласній адміністрації коментують проект рішення влади міста запровадити оплату навчання учнів, які навчаються в Мукачеві, але проживають за його межами. Тільки діти учасників бойових дій, переселенців або ж ті, хто прописаний в місті, але не живе тут, чи діти правоохоронців – є винятками. До того ж, кажуть в ОДА, це незаконно. Тим більше, оплата праці педагогів оплачується згідно державної освітньої субвенції. Яку розраховують у відповідності до кількості цих учнів. Тому в разі недопущення таких школярів до закладів освіти – означатиме зменшення і надходження коштів.

Тим паче, Мукачево вже програвало суди у подібній ситуації з ПТУ.Якщо припустити в теорії своєрідні трансфери між сільрадами та Мукачевом про обмін коштами, як йдеться в проекті, це можливо. Проте, в ОДА зауважують, що на практиці це потягне за собою суцільне невдоволення з боку самого населення.

Зазначимо, що тільки в Ужгороді близько семиста учнів доїжджають до закладів освіти із сіл. І ніхто не ставить умови про їхню оплату тільки за те, що прописані не в тому місті, де навчаються – коментар в.о. начальника управління освіти Ужгородської міської ради – нема ніякої плати, і навіть не розглядається це питання. З подивом дізнаються новину і в Хусті – так само місті обласного значення, як і Мукачево та Ужгород. Своїх колег з міста над Латорицею відверто не розуміють.

Діти як з міста, так і з району мають рівні права обирати для себе будь-який навчальний заклад, який їм до вподоби – кажуть тут. Так, у школах Хуста вчаться діти не лише міста та навколишніх сіл Хустського району, а й ті, хто проживає у сусідніх районах області. Якщо говорити про Хустську гімназію – інтернат, то тут учні платять лишень за харчування з урахуванням можливостей сім’ї, з якої ця дитина. Тобто з якого населеного пункту вона – до уваги не береться. Більше того, на території закладу є і гуртожиток для іногородніх перебування у ньому для гімназистів безкоштовне.

Такому імовірному рішенню міських депутатів жителі району дивуються. Тим часом, навряд чи можна стверджувати, що район не причетний до наповнення бюджету Мукачева. Згідно з офіційними фінансовими даними, за 1 півріччя цього року місто Мукачево отримало 160 мільйонів гривень на податок з доходів фізичних осіб, який сплачує кожен, хто офіційно працює в місті. 60% – це люди, які проживають за межами міста і платять у бюджет Мукачева. Загальна кількість працюючих у Мукачеві близько 30 тисяч, то навіть при найскромніших розрахунках у Мукачеві працює близько 15 тис жителів району, тому ставити так питання як мінімум – не коректно.

Дивіться також сюжет телеканалу “Сіріус”.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Виноградівщині директори шкіл вимагають звільнити начальника відділу освіти (відео)
Наступний Деканеса філфаку УжНУ Галина Шумицька – про гендерний паритет у мовній комунікації (відео)