Мукачівський університет налагодив співпрацю з німецькими ВНЗ


Мукачівський державний університет
Мукачівський державний університет

15-21 січня 2016 р. українська делегація Мукачівського державного університету на чолі з ректором професором Т.Д. Щербан здійснила поїздку до м. Дармштадт (Німеччина) з метою встановлення контактів між німецькими ВНЗ та МДУ. Поїздка до Німеччини стала можливою завдяки тісній та довготривалій співпраці між землями Закарпаття та Гессена (Німеччина).

Культурно-освітня програма була насиченою і включала фахову складову. Зокрема, відвідування двох провідних ВНЗ міста – Дармшта́дтського техні́чного університе́ту (Technische Universität Darmstadt) та Інституту прикладних наук (Hochschule Darmstadt). За круглим столом, було презентовано роботу як окремих факультетів так, і університетів загалом.

Представники вузів мали можливість поспілкуватися на різноманітні фахові теми. Зокрема, проф., доктор В. Еллермаєр та його колеги показали на прикладі психоакустичної лабораторії, як група студентів і науковців реалізовує експериментальні проекти з прикладної когнітивної психології. Варто також наголосити, що в Інституті прикладних наук, окрім різнопрофільних інформаційних бесід, відбулася розмова керманичів ВНЗ. Для визначення стратегії подальших дій, німецьким президентом Інституту проф. Р. Штнеглером було ініційовано «Слово ректора до ректора» до проф. Т.Д. Щербан.

Окрім того, делегація мала можливість здобути унікальний досвід і в практичній площині. Так, пізнавальною була зустріч з німецькими науковцями, практиками в сфері психології реклами та зав’язків з громадськістю.

Під час семінару на тему «Психологія стосунків з суспільством» К.Егри поділилась практичним досвідом створення PR-агентства та особливостями сприйняття інформації німецькими громадянами.

В місті «науки» знаходиться велика бібліотека Дармшта́дтського техні́чного університе́ту (Technische Universität Darmstadt) яка працює цілодобово.

В бібліотеці студентам надається можливість працювати в приватних intellect-box, які орендуються на один місяць.

Педагоги Вальфдорівської школи презентували свої напрацювання в сфері сучасної шкільної освіти. Викладачі кафедри психології МДУ мали можливість поспілкуватись з директором старшої школи та вчителями початкової ланки.

Було поставлено ряд важливих питань про соціальну адаптацію, проектне навчання, особливості розвитку психічних якостей учнів школи.

Завершальним етапом перебування в м. Дармштадт, була зустріч з представниками мерії міста, дякуючи яким, і стало можливим ознайомлення з економічним та культурним життям Німеччини.

Уповноважені особи, розповіли про етапи налагодження двосторонніх стосунків між нашими країнами, та висловили сподівання на подальшу співпрацю, повідомили в Мукачівському державному університеті.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Заступникам директорів шкіл Виноградівщини розповіли, як зростати професійно
Наступний Закарпатські студенти та викладачі залишилися без стипендій і зарплат