На фестивалі пряників в Ужгороді продавали фізфак УжНУ (фото)


Солодкий фізфак УжНУ :)
Солодкий фізфак УжНУ :)

Провести вікенд смачно, цікаво й корисно вдалося всім, хто завітав на перший Закарпатський фестиваль пряників, що тривав з 15 до 17 грудня в культурно-історичному центрі «Совине гніздо».

 

Упродовж трьох днів усяк охочий міг купити пряник і порадувати себе чи близьких, узяти участь у благодійному аукціоні та придбати цілий пряничний будиночок, скуштувати смаколиків у волонтерів Руху підтримки закарпатських військових, зробити пам’ятні фото чи долучитися до майстер-класів. Організатори подбали й про розважальну програму, тож нудьгувати гостям не доводилося.

Федір Шандор
Федір Шандор

– У Німеччині є цілі міста, які славляться пряниками й мають шалений попит серед туристів саме на різдвяні свята, – розповідає туризмознавець, професор УжНУ Федір Шандор. – Насправді ж, Закарпаття має чимало своїх виробників, але вони свою продукцію реалізують за кордоном. Сподіваюся, мине певний час і виїжджати в них потреби не буде, бо тут буде клієнт. Хочеться створити для жителів і гостей міста смачне свято, а разом з тим – допомогти зібрати гроші на лікування молодої мами Наталії Пехньо.

Головним чином гроші на лікування заробляли з продажу пряничних будиночків на аукціоні. До слова, серед представлених більш як 40 споруд є й будівля фізичного факультету УжНУ (раніше Василіанського монастиря), філармонії та інших упізнаваних архітектурних пам’яток краю.

А поміж прянично-архітектурними витворами їздив ще й справжнісінький (щоправда, іграшковий) потяг!

Пряник

До участі долучилися й студенти УжНУ. От, приміром, учасники турклубу перевтілилися в Миколайчиків: дарували гостям святковий настрій та фотографувалися зі всіма охочими.

Обласна філармонія
Обласна філармонія

Студенти ж медичного факультету представили на фестивалі власні цілющі пряники.

– Ми напекли пряників і всі вторговані кошти плануємо передати у онкогематологічне відділення Закарпатської обласної дитячої лікарні у Мукачеві, – розповідає студентка Сільвія Ладані. – Хочемо подарувати людям новорічний настрій, створити свято. Приємно знати, що можемо допомагати навіть ось такими вчинками. Наші пряники – цілющі, виготовлені за спеціальним рецептом фармакологів медичного факультету із додаванням… любові та добра. Усі, хто їх придбав, цієї зими забудуть про хвороби!

Реакція відвідувачів солодкого фесту однозначна: пряничній традиції в Ужгороді – бути!

Ксенія Шокіна
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА (фото)
Наступний У мукачівських навчальних закладах знову розпочався освітній процес (відео)