На філфаку УжНУ захищали роботи майже півсотні “малих академіків”


Олег Хававчак, Надія Ференц
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Учні з усієї області представили свої напрацювання у секціях «Українська мова», «Українська література», «Фольклористика», «Російська мова» та «Російська література».

2 лютого на філологічний факультет УжНУ традиційно з’їхалися школярі з різних районів області, аби спробувати свої сили у відборі на всеукраїнський етап конкурсу «малих академіків».

Цьогоріч на обласний тур змагань з’їхалося близько 40 школярів із майже всіх районів Закарпаття. Серед учнів виявилися й такі, хто бере участь у МАН не вперше.

Публічний захист відбувся після попереднього проходження учнями теоретичного туру. Оцінювала роботи учнів компетентна комісія, що складалася з викладачів факультету.

– Теми робіт школярів надзвичайно різносторонні. У секції «Українська література», до складу журі якої я входив, було декілька робіт, в яких аналізували творчість Мирослава Дочинця. Відповідно учні, які працювали з недосліджуваним на сьогодні матеріалом, доклали більше самостійної роботи, ніж ті, скажімо, хто аналізував Сковороду. Є деякі претензії до оформлення робіт, але це вже питання не до дітей, а до їхніх наукових керівників. Та загалом усі теми актуальні і цікаві, а учні доклали максимум зусиль до своїх перших кроків у науковій діяльності, – каже заступник декана з виховної роботи філфаку Олег Хававчак.

Один із конкурсантів секції «Українська література» Ілля Білецький, одинадцятикласник Хустської гімназії-інтернату, зізнається, що підготувати роботу було нелегко, адже завантаженість зашкалює – своїм основним завданням хлопець вважає добре складання ЗНО:

Ілля Білецький
Ілля Білецький

«Це справді було нелегко: я, можна сказати, «воював» на двох фронтах. Але участь у МАН дала мені колосальний досвід, який, упевнений, обов’язково знадобиться в майбутньому. Крім того, предметом мого дослідження був роман Мирослава Дочинця «Вічник», котрий мені дуже сподобався, тому працював із задоволенням».

В аудиторіях та поза ними за маленьких учених хвилювалися їхні наукові керівники. Вчителька Поляно-Гутянської загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів Лариса Плакош щиро вболівала за свою вихованку:

Лариса Плакош із ученицею
Лариса Плакош із ученицею

«Учні просто молодці, вони виконали колосальну роботу – і їхній працьовитості та жазі до науки можна лише позаздрити. Сподіваюся, що здобуті тут навички й досвід допоможуть їм легше прокладати собі дорогу в майбутнє».

Журі відзначило бажання юних розумників до наукового пошуку. Переможці відбірного етапу представлять нашу область на всеукраїнському турі.

Юлія Шипович, Медіацентр УжНУ

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Берегівський професійний ліцей роблять доступним для маломобільних груп людей
Наступний На обласну олімпіаду з інформатики не прийшла майже половина учасників